Dnes je pondelok, 17.december 2018, meniny má: Kornélia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Novinkou prvého povianočného Burzoblšáku je otvorenie novej zbierky pre útulok

január 07, 2018 - 23:56
Komunitné podujatie pod názvom Burzoblšák sa uskutoční už o týždeň v sobotu 13. januára.

Ako informoval tím Burzoblšáku, ľudia naň budú môcť prísť v čase od 08:00 do 14:00 do areálu Základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Novinkou prvého povianočného Burzoblšáku je otvorenie novej zbierky pre útulok Zatúlané psíky Šaľa.

Novoročný Burzoblšák ponúkne množstvo predajcov s handmade výrobkami ako napríklad rôzne dekorácie, oblečenie s ľudovými motívmi, šperky v drevenom, exotickom či farebnom duchu, kuchynský riad a ďalšie ručne vyrobené produkty. Od 09:00 do 13:00 pripravili organizátori sprievodný program pre deti, ako sú tvorivé dielne či maľovanie na tvár a chýbať nebude ani občerstvenie v podobe koláčov, limonády, sirupov či chlebíkov s pomazánkou.

Burzoblšák okrem predajnej činnosti má aj charitatívny rozmer. Výťažok z predaja výrobkov s jeho logom slúži na podporu tým, ktorí ju naozaj potrebujú. Organizátori tak mohli podporiť napríklad útulok Tulkáčik, Detský domov Studienka, Domov pre každého, Ubytovňu Fortuna, občianske združenie Maják nádeje, projekt občianskeho združenia Charity shop, Oblačko či neziskovú organizáciu Depaul.

Foto: Burzoblšák

- - Inzercia - -