Dnes je pondelok, 21.január 2019, meniny má: Vincent
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nestihli ste si kúpiť vstupenky na koncert FRAGILE a Balet SND? Nezúfajte, SND pridalo ďalší termín.

január 09, 2018 - 15:14
Kvôli mimoriadnemu záujmu divákov o večer skupiny Fragile a Baletu SND ponúkame toto jedinečné predstavenie v dvoch termínoch – 26. a 27. januára 2017 – piatok o 19.00h. a sobotu o 18.00h. Oba koncerty sa budú konať v historickej budove Slovenského národného divadla.

Po úspešnej spolupráci s dirigentom Branislavom Kostkom na titule Borisa Eifmana Za hranicami hriechu sa môžete tešiť na ďalšie prekvapenie. V januári uvidíte spoločný projekt Baletu SND a vokálneho zoskupenia FRAGILE.

Zoskupenie FRAGILE tvoria Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Daniela Tomešová a Karolína Majerníková- slovenská vokálna skupina je zložená z populárnych osobností, známych nielen z divadla, ale aj z televíznych obrazoviek. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina FRAGILE interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Hoci sa v ich repertoári nájdu aj skladby velikánov akými sú Bach, či Chopin, ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby.

Prostredníctvom štyroch choreografií sa predstavia: choreograf a baletný majster Baletu SND Igor Holováč, choreografka a sólistka Baletu SND Reona Sato, ktorá v úvode sezóny uviedla svoju verziu Ravelovho baletu Dafnis a Chloé, sólista Baletu SND a choreograf Adrian Ducin a člen Baletu SND Glen Lambrecht, ktorý sa ako choreograf predstaví bratislavskému publiku po prvý raz.

choreografi.jpg

Foto: 
SND

Kultové piesne ako Somewhere over the Rainbow, ale aj klasické skladby v modernej úprave napr. od Georga Friedricha Händela uvidíte v tanečnej interpretácii sólistov a členov Baletu SND.

- - Inzercia - -