Dnes je streda, 19.jún 2019, meniny má: Alfréd
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ples v opere 2018: Program v znamení osláv storočnice Česko-Slovenska!

január 14, 2018 - 01:46
Prestížny Ples v opere aj tento rok rozžiaril priestory historickej budovy Slovenského národného divadla. Jeho osemnásty ročník sa niesol v znamení pomoci deťom so zdravotným znevýhodnením. Okrem tohto dobročinného zámeru si podujatie uctilo aj sté výročie založenia spoločného československého štátu, čomu bol venovaný aj program. Hostia sa tak nielen dobre zabavili, ale vychutnali si aj gastronomické lahôdky a v neposlednom rade výnimočnú atmosféru!

Božiadara Turzonovová očarila

Mikrofónu sa tento rok ujala herečka prvej divadelnej scény Slovenského národného divadla Božidara Tuzronovová, ktorá sa na pódiu objavila v nádhernej róbe z dielne módnej návrhárky Jany Pištejovej. Táto oceňovaná filmová a divadelná legenda prítomných očarila nielen vzhľadom ale aj vystupovaním. Svojej úlohy sa opäť zhostila s noblesou jej vlastnou.

15158950012018_2.jpg

Foto: 
Ples v opere

Najvýznamnejšie spoločenské podujatie otvorila tradičným úderom na gong podporovateľka jeho dobročinného zámeru, úspešná slovenská paraolympijská reprezentantka v streľbe Veronika Vadovičová.

Úvodný ceremoniál v podaní Kabaretu Mozart

Réžie úvodného ceremoniálu sa už po štvrtýkrát za históriu plesu zhostila známa choreografka Jana Burkiewicz. Ceremoniál patril veľkolepému Kabaretu Mozart, ktorý je charakteristický kombinovaním rôznych druhov umenia. Prepojením Mozarta s kabaretom tak vznikol unikátny a dychberúci výsledok.

15158893602018.jpg

Foto: 
Ples v opere

O umelecký zážitok sa postarali aj tanečníci a akrobati zo zoskupení Burki&com a Cirque company Losers. Súčasťou hudobnej produkcie, ktorú aj tento rok zastrešil skvelý Oskar Rózsa boli operní speváci Adriana Banásová, Michaela Rózsa Růžičková, Pavol Remenár či hudobný skladateľ a klavirista Vladislav Šarišský. Úvodný valčík dobročinného plesu patril tradične Interklubu Madit.

15158896092018.jpg

Foto: 
Ples v opere

Celý tohtoročný program Plesu v opere 2018 bol poňatý v duchu osláv storočnice Československa. Budova Slovenského národného divadla sa tak stala dejiskom vystúpení slovenských aj českých hudobných legiend. Hostia si vypočuli obľúbené melódie v podaní Big Bandu Gustava Broma pod vedením Vladimíra Valoviča, nechýbal Miro Žbirka, od ktorého zazneli jeho najznámejšie skladby.

15158973812018_2.jpg

Foto: 
Ples v opere

Na pódiu sa objavila aj obľúbená speváčka Jana Kirschner, ktorá sa tento rok stala podporovateľkou dobročinného charakteru Plesu v opere. Z jej úst odzneli tie najznámejšie české a slovenské hity. V programe taktiež vystúpili aj Katka Knechtová či Dán Bárta. Záver patril mimoriadne populárnej českej skupine Lucie, ktorá sa na Plese v opere objavila v pôvodnej zostave.

lucie_2.jpg

Foto: 
Ples v opere

Vrcholom večera bolo vystúpenie do poslednej chvíle utajovaného hosťa - maestra Karla Gotta, ktorý počas svojho vystúpenia roztancoval všetkých hostí Plesu v opere.

Minuloročný ples patril návratu k slovenským koreňom a tradíciám. Na tie sa nezabudlo ani tento rok. Pod vedením primáša Martina Sleziaka vystúpil umelecký súbor Lúčnica, ktorý tento rok oslavuje krásnych 70. rokov. V sále Restaurant Opera si hostia vychutnali príliv energie a umeleckého zážitku v podaní Svetlany Rymarenko a Martina Madeja. 

- - Inzercia - -