Dnes je streda, 20.marec 2019, meniny má: Víťazoslav, Klaudius
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Návod na plesové líčenie: Ako byť kráľovnou večera?

január 15, 2018 - 09:38
Tohtoročná plesová sezóna už úspešne odštartovala a preto sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ako sa na galavečer skrášliť a vyraziť svojím líčením dych!

3 najdôležitejšie veci pri príprave na ples:

  • na líčenie si vyberte kvalitné líčidlá a používajte fixátory pod mejkap a očné tiene, aby ste vyzerali krásne aj v ranných hodinách

  • nechajte si na prípravu vášho vzhľadu vždy dostatok času, aby ste pri líčení neboli v strese

  • vyberte si také líčenie, v ktorom sa budete cítiť príjemne a krásne

POSTUP

Krok 1: Príprava pleti

Pred líčením je vhodné dodať pleti extra starostlivosť sérami či liftingovými maskami, aby bola zamatovo hebká a jemná, pričom nebude mastná. V našom prípade sme použili hydratačnú nemastnú gelovú masku, ktorá vďaka extra hydratácii vypla pleť a nahradila samotný krém.

Pod oči sme naniesli nemastný hydratačný očný gél, aby sme zvláčnili očné okolie a zjemnili mimické vrásky okolo očí. Ak máme suché pery – nanesieme si na pery balzam, ktorý pre nanesením rúžu otlačíme do servítky.

pleslicenie007.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Krok 2: Fixácia

Na takto ošetrenú pleť nanesieme fixačný krém. Po jeho použití je pleť hladučká, matnejšia, póry budú menej viditeľné a mejkap bude držať až do rána. Na pohyblivé očné viečko nanesieme fixačný krém. Vďaka nemu očné tiene dlhšie držia, sú omnoho intenzívnejšie a jeho veľkou výhodou je, že je vodeodolný.

pleslicenie001.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Krok 3: Mejkap

Je vhodné zvoliť prirodzený odtieň mejkapu a zohľadniť farbu tváre, dekoltu a rúk. Mejkap nanesieme štetcom alebo hubkou a rovnomerne ho „vtláčame“ do pleti. Je lepšie naniesť viacero menších vrstiev ako jednu hrubú vrstvu. Na fixáciu tekutého mejkapu použijeme minerálny sypký púder a na zmatnenie T-zóny použijeme transparentný púder. Následne vykontúrujeme pleť bronzerom alebo o dva oddtiene tmavším púdrom. Začíname od najširšieho bodu na lícnej kosti smerom popod lícnu kosť, ďalej smerom k vlasom a dole k sánke, ako keby v tvare číslice tri. Pre oživenie líčenia nanesieme líčka, a to tak, aby sa nám pri úsmeve ukázali jabĺčka. Lícenku nanesieme na kraj jabĺčka smerom k lícnej kosti a skončíme pred miestom, kde sme nanášali bronzer. Na prežiarenie pleti nanesieme ponad líniu lícenky sypký rozjasňovač.

collage.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Krok 4: Oči a obočie

Ako podklad nanesieme na celé horné viečko až pod obočie svetlú matnú farbu, ktorá prežiari očné okolie. Následne zvolíme stredne-intenzívnu farbu – v našom prípade hnedastobordovú a aplikujeme ju na celé pohyblivé viečko pod nadočnicovým oblúkom a tiež štetcom na spodnú líniu oka. Pre dosiahnutie dramatickejšieho vzhľadu líčenia zvolíme čierny očný tieň a nanesieme ho štetcom do línie horných rias a do záhybu oka. Pre rozžiarenie pohľadu môžeme zvoliť farebný tieň (napríklad v oddieni šiat, ktoré budeme mať) a naniesť ho na stred pohyblivého viečka. Následne použijeme čiernu očnú linku pozdĺž rias pre efekt ich zhustenia. Na záver líčenia dôkladne a vo viacerých vrstvách nanesieme špirálu pre dramatický pohľad. Obočie si jemne zvýrazníme tieňom alebo ceruzkou na obočie čiarkovanou metódou a potom jemne prejdeme po obočí štetcom so zvyškami púdru.

collage1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Krok 5: Pery

Aby nám líčenie pier vydržalo celý večer, najskôr zvolíme fixačnú ceruzku na pery a následne nanesieme kontúrovaciu ceruzku vo farbe rúžu, ktorý sme si vybrali. Ceruzku nanášame najskôr nakreslením „srdiečka“ a potom od stredu do strán. Kontúrou vyplníme pery a červený ruž nanesieme štetčekom. Potom ho prepudrujeme transparentným púdrom a doplníme ešte jednu vrstvu. Tým je líčenie hotové.

pleslicenie006.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Čo si nezabudnúť vziať:

Do kabelky si so sebou na ples zoberte: rúž a štetček, zmatňujúce obrúsky, ktoré odsajú prebytočný maz bez porušenia líčenia, prípadne transparentný púder so štetcom.

pleslicenie008.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Líčenie: Martina Lamošová, nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay

Modelka: Nicol M, agentúra Mix Model Management

Instagram: @mix_model_management 

- - Inzercia - -