Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ples v opere 2018: Úspešná vinárka Mária Macíková má za sebou plesovú premiéru

január 17, 2018 - 07:25
Plesu v opere sa tento rok premiérovo zúčastnila aj Mária Maciková, vďaka ktorej odhodlaniu dnes patrí Tokaj aj Slovensku. Úspešná vinárka si myslí, že ak chceme dosiahnuť dobré výsledky, v oblasti vzdelávania zdravotne znevýhodnených detí, mali by sme k tejto oblasti pristupovať zodpovedne a posudzovať všetky prípady jednotlivo a veľmi citlivo. Mária Macíková v roku 2017 získala dve výnimočné ocenenia Pri výročí vzniku Slovenskej republiky jej prezident Andrej Kiska prepožičal Pribinov kríž II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenska v oblasti poľnohospodárstva a vinárstva. Neskôr vyhrala v prestížnej ankete SLOVENKA ROKA v kategórii Bizniss a manažment.

Čo si myslíte o problematike tohto ročníka Plesu v opere, ktorý sa zaoberal otázkou vzdelávania zdravotne znevýhodnených detí?

Som veľmi rada, že táto, povedzme že v iných vyspelých krajinách už „nie problematika“ sa dostala a rieši aj u nás. My s manželom osobne sa s ňou denne stretávame cestou dcéry našich priateľov, ktorá robí osobnú asistentku veľmi šikovného, zdravotne znevýhodneného žiaka na základnej škole. Inklúzia zdravotne znevýhodnených detí do bežných škôl je potrebná na jednej strane pre detí s určitým postihnutím, aby sa začlenili do života a boli plnohodnotní. Ale aj je zároveň na druhej strane veľmi potrebná v dnešnej dobe pre ostatné povedzme nepostihnuté detí, lebo ich robí empatickými, vnímavými a tým u nich rozvíja aj cit pomôcť slabším.

Ako vnímate Ples v Opere?

Ples v opere sa vnímam na jednej strane ako snobskú udalosť, ale na druhej strane aj ako udalosť, ktorá podporí dobrú vec v pomocí slabším. A tam je jeho miesto. Pomoc slabým a čakajúcim na pomoc je veľmi dôležitá a robí z nás ľudí. Je vzácne dávať a ďakovať za to, že môžeme dať. Je ešte možnosť prijímať dary a ďakovať za ne, ale určite by sme radšej boli na tej opačnej strane.

Vďaka Vám a vašim vínam poznajú Slovensko na celom svete. V minulom roku ste dokonca získali významné ocenenia, ako takúto poctu vnímate?

Tieto ocenenia som prijala s úctou a pokorou, že sú to ocenenia nie len moje, ale aj ľudí okolo mňa. Spolu sme zachránili dedičstvo predkov v oblasti Tokaj aj pre budúce generácie. Vinohrad a víno, to je môj život, náš rodinný materiál, naša filozofia, náš životný štýl, ktorým už žije celá naša rodina. Založila som rodinnú vinohradnícko-vinársku firmu, do ktorej som zapojila najprv manžela a tak deti a celú rodinu. Spolu sme vytvorili podnik na výrobu vysokokvalitných značkových vín, ktoré si našli odberateľov aj mimo Slovenska.

- - Inzercia - -