Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Túžite mať krásnu pleť? Týmto každodenným zlozvykom sa vyhnite!

január 17, 2018 - 07:02
Od nepamäti sa ženy snažia skrývať vek rôznymi metódami a postupmi. Je však namieste spomenúť každodenné veci, ktoré spôsobujú, že naša pokožka starne. Ktoré to sú? Prinášame vám zoznam vecí, ktoré vám na kráse nepridávajú!

Potraviny

Bežná denná strava je naplnená jedlami, ktoré na pleť nepôsobia pozitívne. Sú to napríklad rastlinné oleje, margarín, červené mäso, biely chlieb alebo sladké potraviny, ktoré môžu urýchliť tvorbu vrások. Aby ste zabránili predčasnému starnutiu, zásobte svoj jedalníček o potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny a kyselinu alfa-linolenovú (ALA). Spomínané zložky obsahujú ľanové semienka, ľanový olej, avokádo, losos, či olivový olej a pokožke pomáhajú udržiavať jemný a pružný vzhľad.

Nezabudnite taktiež aj na ovocie a zeleninu. Čerstvé plody sú bohaté na zinok, selén, vitamín C a beta-karotén, ktoré sú kľúčovými hráčmi pri produkcii kolagénu v tele. Ten chráni pokožku a chráni aj pred voľnými radikálmi. Výbornou voľbou je v tomto prípade červená paprika a mrkva.

Nakoniec sa uistite, že máte dostatočný príjem proteínov. Nedávne štúdie ukazujú, že nedostatočné množstvo bielkovín môže spôsobiť na vašej pokožje vrásky. Zakomponujte preto do vášho jedálnička vajcia, chudé hovädzie mäso, hydinu a fazuľu.

food-3074026_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Alkohol

Alkohol je prírodné diuretikum, teda rastlinná droga, ktorá navodzuje zvýšené vylučovanie vody. Čo to pre vás znamená? Čím viac pijete, tým viac ste dehydrovaná. Okrem toho, že sa z vašej pokožky vylúči prirodzená vlhkosť, nadmerné pitie alkoholu taktiež spôsobuje vrásky či akné. Nemusíte teda úplne s alkoholom skoncovať, avšak ak budete piť menej, vašej pečeni sa uľaví od náročného vyprázdňovania toxínov a nečistôt z tela a výsledky zaručene uvidíte aj na vašej pokožke!

drinks-2578446_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Stres

Nič si neberie svoju daň za váš výzor rýchlejšie, ako neustále starosti, stres či úzkosť. Štúdia z roku 2012 naznačuje, že stres súvisiaci s prácou môže mať škodlivý účinok na DNA. Navyše "vďaka" stresu starne aj mozog, zvyšuje sa krvný tlak a narušujú sa spánkové návyky. Pre mnohých ľudí je však zníženie pracovného stresu behom na dlhé trate. Vylepšiť duševnú rovnováhu však môžete prostredníctvom jógy a meditácie, ktoré spôsobujú zlepšenie nálady a upokojujú myseľ.

upset-2681502_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Nedostatok spánku

Množstvo ľudí si v dnešnej uponáhľanej dobe nedopraje dostatočné množstvo spánku, čo má veľmi negatívne účinky na zdravie. Doprajte si preto minimálne sedem hodín spánku. Pozor si však treba dávať aj na nadmerné vyspávanie. To ma rovnako negatívny účinok na naše telo, ako jeho nedostatok.

woman-2197947_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Fajčenie

Všetci v súčasnosti vieme, že fajčenie je spojené so srdcovými ochoreniami, neplodnosťou, rakovinou, vysokým krvným tlakom a môže dospieť až k rakovine pľúc. Ak žiaden z týchto vážnych vedľajších účinkov nie je dôvodom na skoncovanie s fajčením, je potrebné mať tiež na zreteli to, že pravidelné fajčenie zhoršuje vzhľad pokožky, zbavuje kožné bunky kyslíka, čo vedie k jej nerovnomernému sfarbeniu. Fajčenie a tiež pasívny dym tiež spôsobujú rozpad kolagénu. A nakoniec, fajčiari neustále používajú svaly okolo úst, čo spôsobuje hlboké vrásky. Atraktívne, nie?

person-731484_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Nesprávny make-up

Make-up ako taký je výborným pomocníkom k nadobudnutiu krásy. Avšak pozor! Nesprávna voľba make-upu môže spôsobiť to, že budete vyzerať staršie. Niektoré ťažké púdre sa môžu usadiť do vrások okolo očí a zvýrazniť jemné očné línie. Preto si vyberajte ľahké make-upy a používajte ich s mierou!

woman-2542252_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Foto: shutterstock.com

- - Inzercia - -