Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Návrhárka Bratislavských módnych dní IDA SANDOR v Číne zožala obrovský úspech! 

január 30, 2018 - 12:03
Už piaty rok prináša košičanka Lenka Suchová návrhárov na čínsky fashion week v meste Harbin, ktorý organizuje Hong Bo Group s cieľom premeniť Harbin na Paríž východu. Tento rok sa ho už po druhýkrát zúčastnila aj návrhárka Bratislavských módnych dní IDA SÁNDOR, ktorá v Číne zožala nesmierny úspech a zároveň pozitívne reprezentovala našu krajinu. Okrem bujarého potlesku a uznania si domov odniesla aj ocenenie Návrhár roka!

Ida, prezraďte nám, koľko návrhárov sa tento rok predstavilo počas tejto módnej šou?

Tento rok sa predstavilo celkovo 54 návrhárov z rôznych krajín sveta. Slovensko bola prezentovať firma Caroe DM, pánska módna značka Nicollas Berenique a ja ako jediná už po druhýkrát. Všetko nám počas pobytu hradili Číňania, teda nás to stalo iba poplatok za víza. 

Čo vás po príchode na módnu šou najviac očarilo?

Úplne nás ohromilo obrovské mólo obkolesené stavebnou konštrukciou s množstvom svetiel a obrovskou obrazovkou. 

Číňania sú povestní svojou pracovitosťou a dbaním na detaily. Bolo to tam cítiť? Aký ste mali program?

Musím povedať, že áno. Mali sme štyroch asistentov, ktorí sa o nás úžasne starali a splnili aj nemožné. Nabitý program sme mali už hneď po príjazde na hotel, kedy sme utekali rovno na otváraciu ceremóniu. Na ďalší deň sme mali fíting s krásnymi modelkami, ktoré boli, mimochodom, ozaj vysoké! Dolaďovali sme detaliy s režisérom a vizážistami, ktorí boli skvelo pripravení, pretože sme svoje predstavy vopred posielali e-mailom. Návrhári boli rozdelení do blokov, každé tri hodiny po štyroch návrhárov. Číňania mali vo všetkom systém a boli naozaj veľmi disciplinovaní. 

ida.jpg

Foto: 
arc. I.S.

A čo prehliadka?

Samotná prehliadka bola veľkolepá, hlavne to obrovské mólo bolo skvelé a všetko zaznamenávalo množstvo fotografov a kameramanov. Po prehliadke nám osobne zablahoželala organizátorka a dostali sme darček.

Čo vám ešte utkvelo v pamäti?

Veľkým zážitkom pre mňa bolo aj ľadové mesto, do ktorého sme sa mali možnosť dostať. 

Ako vám oznámili, že práve vy ste získali ocenenie Návrhár roka? Aké ste mali pocity?

V posledný deň za nami prišla asistentka organizátorky, ktorú som poznala ešte z predošlej návštevy a osobne mi doniesla USB kľúč s fotografiami a videom z mojej prehliadky. Najväčším prekvapením bolo, keď mi poslala správu, nech sa pripravím, že som získala cenu Návrhár roka a vystúpim na pódium.Nemohla som tomu uveriť, bol to pre mňa obrovský šok a veľmi ma to potešilo. Ocenenie som dostala počas uzatváracieho ceremoniálu, po ktorom sme utekali na letisko.

Načo ste momentálne po tomto úspechu najviac hrdá?

Som veľmi rada, že sa  mi v Číne podarilo úspešne reprezentovať našu krajinu a zviditeľniť Slovensko.

 

- - Inzercia - -