Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

DANSOVIA GRAND GALA prídu podporiť svetové špičky v spoločenských tancoch!

január 25, 2018 - 18:26
Už po štvrtý krát sa uskutoční veľkolepá tanečná súťaž Dansovia Grand Gala 2018. Jej cieľom je stimulovať kultúrny rozvoj detí prostredníctvom spoločenského tanca a divákom sprístupniť jeho kultúrnu hodnotu a 60-ročnú tradíciu. Čo všetko za samotnou súťažou stojí a na čo sa počas nadchádzajúceho ročníka môžeme tešiť nám priblížil jej organizátor, tanečník PETER MODROVSKÝ.

Peťo, kedy ti "skrsla" v hlave myšlienka, že budeš organizovať podujatie Grand Gala a čo ťa k tomu viedlo?

Myšlienka mi skrsla päť rokov rokov do zadu s tým, že moja tanečná škola má pomerne veľkú základňu detských tanečných párov a nikde v okolí sa nekonala súťaž pre túto vekovú kategóriu a v takomto rozmere. To bol ten prvotný podnet. Postupom času sa to začalo zväčšovať a zväčšovať, až sa to napokon uchytilo a dnes je z toho súťaž, akú v Európe nemáme.

Ako dlho trvajú prípravy na takéto podujatie a čo všetko to obnáša?

Samotné prípravy trvajú celý rok. Vlastne hneď ako skončíme jeden ročník, začíname pripravovať ten ďalší. V prvom rade si určíme termíny, pretože ich dolaďujeme s termínmi ďalších medzinárodných súťaží, porotou, hviezdami, ktoré počas súťaže vystúpia, Big Bandom, objednávame miestnosť a podobne. Mesiac pred samotnou súťažou je to práca aj na dvadsať hodín denne a je toho pomerne veľa. Súťaž je náročná aj v rámci finančnej podpory a je veľmi ťažké zohnať sponzora, ktorý by podporil takúto vec. Dlhé roky som hlavným generálnym sponzorom ja, takže skutočne sa pri organizácii musíme obracať, aby sa to všetko zvládlo. 

Spomínaš si na prvý ročník? Bol takým tým úspešným štartom a motiváciou robiť to ďalej?

Veľmi dobre si na neho pamätám. Počas neho nemohol nikto nič čakať. Otázkou bolo, či sa to vôbec uchytí, avšak už po jeho skončení naň boli skvelé ohlasy a práve to ma nakoplo, dodalo silu pokračovať v tom a rozširovať túto súťaž. 

Myslím, že každý ročník ti dá nejaké skúsenosti, nové výzvy… S čím prídeš tento rok? Na čo sa môžeme tešiť, resp. v čom bude "iný" oproti ostatným?

Tento ročník je iný v tom, že sa to bude konať v iných priestoroch, konkrétne v TK Slávia Agrofert v Petržalke. Počas tohto ročníka bude mimoriadne vysoká účasť tanečných párov a kvôli tomu sme ju rozšírili na dva dni. Svojou návštevou nás poctia svetové špičky v latinsko-amerických tancoch Slavik Kryklyvy a Karina Smirnoff. Karina je veľkou hviezdou v americkom Let’s Dance kde účinkovala osemnásť krát a tiež si zahrala v približne šiestich filmoch, o Slavikovi bol zasa natočený film.

Máš pocit, že z roka na rok sa do súťaže prihlasujú talentovanejší tanečníci?

Určite áno. Kvalita a úroveň súťaže stúpa z roka na rok, čo sa týka vybavenia ale aj tanečníkov. Tí, ktorí o súťaži nevedeli minulý rok, prídu tento. Pre účinkujúcich sú lákavé aj samotné výhry.

V akých tancoch medzi sebou súťažiaci súperia?

Súťaž je venovaná detským a juniorským kategóriam v štandardných a latinsko-amerických tancoch.

Kto je súčasťou poroty?

Súčastou poroty je dvadsasťtri špičkových slovenských porotcov ale ďalších veľmi kvalitných porotcov zo zahraničia. 

Zaujíma ma...Dokáže ťa ešte po toľkých odtancovaných rokoch tanec ešte nadchýnať?

Tak to bezpochyby áno. Na sklonku mojej tanečnej kariéry si už ale vychutnávam tance detí, s ktorými som v denno-dennom kontakte a stále je to pre mňa zážitok. 

Máme tu Nový rok. Dal si si do neho nejaké záväzky? Máš nejaký zoznam vecí, ktoré by si chcel splniť?

Určite áno, ale väčšinou len pracovné. Každý však máme nejaké neresti avšak neviem ti povedať nič konkrétne.

Čo sa týka súkromia, máš pozitívne obdobie? Cítiš sa spokojný?

Áno, som veľmi spokojný!

Cítiš zo strany partnerky podporu v tom čo robíš? 

Áno. Ona je nadšená z tohto podujatia rovnako, ako ja, keďže sa ho zúčastnila minulý rok. Vážim si, že ma vie pochopiť, aj keď som dlhé noci v práci. 

Denno-denne sa v práci stretávaš s deťmi, pracuješ s nimi, je zrejmé, že k nim máš pozitívny vzťah. Nechcel by si sa ešte "usadiť" a venovať energiu vlastnému dieťaťu?

Je pravdou, že dlhé roky sa venujem ďeťom nielen v mojej tanečnej škole ale aj z okolitých krajín a určite by som sa v budúcnosti chcel venovať aj tomu vlastnému. (smiech)

Fakty o súťaži: 

DANSOVIA GRAND GALA

Dátum: 4.2.2018

Miesto: areál TK Slávia Agrofert, Májová 21, Bratislava, mč. Petržálka

Hviezdy: Slavik Kryklyvy a Karina Smirnoff, Big Band Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviča, speváci ako Andrea Zimányiová, Zuzana Gambová, Ivana Regešová, Robo Opatovský či Lazaro

Pozrite si v galérii fotografie z minulého ročníka!

 

- - Inzercia - -