Dnes je piatok, 19.júl 2019, meniny má: Dušana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Gott na pódiu s dcérou Charlottkou!

február 03, 2018 - 20:53
Hudobná legenda KAREL GOTT znova prekvapil svojich fanúšikov. Na vypredanom zimnom štadióne v Bratislave vystúpil v programe Pošli to dál s hviezdnymi hosťami, ktoré si s ním zaspievali najväčšie hity. Diváci ich odmenili neutíchajúcim potleskom. Cítili, že takéto jedinečné stretnutie sa už nemusí viackrát podariť.

S Vašom Patejdlom, ktorý pre neho zložil niekoľko známych skladieb, si zaspieval neopakovateľný hit Když milenky pláčou. Publikum zaburácalo, keď Karel Gott privítal na pódiu Paľa Haberu. Maestro zložil poklonu, že od slovenských spevákov sa v mnohom inšpiroval. A zažartoval, že od Haberu v oblasti módy. (Na veľkej projekcii premietli zábery Haberu v šortkách pri stretnutí s Gottom, keď mu prišiel ponúknuť svoju pesničku). Len za sprievodu gitary zaspievali prekrásnu, intímnu pieseň Když muž se ženou snídá, ktorú pred rokmi Habera napísal pre Gotta.

Ďalší bonbónik večera – vystúpenie Charlottky Gottovej. Nestrihla si s tatínkom dueto ako ostatní hostia, sama výborne zaspievala náročnú hitovku Somewhere over The Rainbow, s podporou Bratislavského detského zboru. „Charlottka má v Bratislave premiéru na takejto veľkej scéne,“ uviedol hrdý otec. Svoje tanečné umenie predviedla mladšia dcéra Karla Gotta Nelly, ktorá vystúpila s tanečnou skupinou Ladylicious.

Exkluzivitu koncertu dodalo vystúpenie Mariky Gombitovej a ich spoločná pieseň Neznámy pár. „Nielen Meky Žbirka, Marika konečne prijala aj moje pozvanie,“ skonštatoval s radosťou spevák.

A nakoniec úplná bomba. Duet s rockerom Jožom Rážom. Keď ho Karel Gott pozýval, nebol si istý, ako zareaguje. Jožo Ráž ponuku prijal rád a sám si vybral pieseň Kávu si osladím, tú má vraj z Karlovho repertoára najradšej. A pridal aj svoj hit Csaba neblázni.

A na záver divoká Lady karneval.

Aj keď Karel Gott prekonal v poslednom čase viaceré zdravotné ťažkosti, v Bratislave ukázal, že na pódiu je stále vo svojom živle, jedinečný, hudobný kráľ.

„Aj dnes večer sa potvrdilo, že som u vás ako doma! Takéto koncerty ma nabíjajú pozitívnou energiou na mnoho ďalších dní – ďakujem môjmu slovenskému publiku za tento neopakovateľný zážitok,“ povedal s uznaním pred burácajúcimi divákmi. Koncert zakončil symbolickým prídavkom: Ráno jedu dál, mně čeká další sál...

MIROSLAVA STASZOVÁ

- - Inzercia - -