Dnes je štvrtok, 20.jún 2019, meniny má: Valéria
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavský bál 2018: Krásny záver plesovej sezóny

február 11, 2018 - 16:00
Bratislavský bál, ktorý uzatvára fašiangy, je vyvrcholením plesovej sezóny v našom hlavnom meste, výbornou príležitosťou, aby sa hostia dobre zabavili. Jeho eleganciu a noblesu podčiarkujú nádherné priestory Reduty, kde sa bál tradične koná.

Sedemnásty ročník Bratislavského bálu sa opäť niesol v znamení dobrej nálady, aj keď trochu melanchólie doň vniesla spomienka na člena Čestnej rady, herca Mariána Labudu, ktorý opustil tento svet začiatkom januára. 

Slávnostný večer sa tradične začal krásnym tancom novicov. V Redute, ktorá je sídlom Slovenskej filharmónie, plesalo množstvo hostí, ktorí obľubujú príjemnú atmosféru tohto bálu. Nad podujatím prevzal záštitu bratislavský primátor Ivo Nesrovnal, podľa ktorého bál obohacuje kultúrny život mesta. 

ram_9613.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Už po pätnásty raz udelili na Bratislavskom bále cenu Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka výnimočným osobnostiam za ich počiny a idey. Tento rok ich dostali vynikajúca herečka Kamila Magálová a Tomáš Berka, scénograf, grafický dizajnér, hudobník, architekt a spisovateľ, ktorý stál pri zrode skupín Modus a Fermata. Ocenenie dostal za umelecké pôsobenie v scénografii, plagátovej tvorbe a za autorstvo knižných publikácií o Bratislave. 

ram_9587.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9561.jpg

Foto: 
Ramon Leško

„História nášho mesta je tvorená nielen významnými udalosťami, ale aj osobnosťami, ktoré v ňom zanechávajú nezmazateľnú stopu. Jednu z nich zanechala aj osobnosť Jula Satinského. Svojou vnímavosťou a originálnymi, často vtipnými myšlienkami si získal srdcia všetkých. Hovorí sa, že Julo Satinský nemal rád ticho. Možno aj preto nám zanechal množstvo pozoruhodných príbehov. Ocenenie Bratislavská čučoriedka  prostredníctvom príbehov ocenených ľudí už po pätnásty raz pripomína tohto umelca, ktorý sa aj takouto formou prihovára svojim fanúšikom a milovanému mestu,“ vyjadril sa na margo ocenenia Vladimír Grežo, člen Čestnej rady ceny Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka. A spomenul aj dve dámy, ktoré stoja za vznikom tohto ocenenia, Katarínu Rimóczyovú a Ivetu Malachovskú. 

Veľmi pozitívnym počinom je aj dobročinný rozmer bálu. Predstavili na ňom aplikáciu, ktorá mapuje miesta uloženia automatických elektrických defibrilátorov na Slovensku. „Takáto aplikácia je v iných krajinách samozrejmosťou. A v Redute na bále sme jedno takéto zariadenia aj uložili. Môže pomôcť tým, ktorí sa budú v budúcnosti nachádzať v jej blízkosti a budú potrebovať pomoc defibrilátora“ povedal producent bálu Vlado Vondrák.  

K Bratislavskému bálu tradične patria aj kvalitní umelci, ktorí sa vedia postarať o výbornú zábavu. Tento rok hostí zabávala britská funky formácia Delegation, ktorej hity pozná viacero generácií, slovenská skupina Funkiez, Cigánski diabli, orchester Vlada Zajačka či Zuzana Smatanová. 

- - Inzercia - -