Dnes je piatok, 19.júl 2019, meniny má: Dušana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lúčnica oslávila 70. výročie skvelými vystúpeniami

február 11, 2018 - 23:46
Štvrtou reprízou programu Štefan Nosáľ 90 oslávila v nedeľu v bratislavskej Inchebe Lúčnica svoje 70. výročie vzniku. Predstavenie si okrem verejnosti vychutnalo aj viac ako 1500 bývalých členov tohto umeleckého súboru. Týždenník SLOVENKA, ktorý tento rok tie oslavuje rovnaké výročie, ako hlavný mediálny partner na oslávach nesmel chýbať.

Jedinečné výpravné predstavenie s veľkoplošnou projekciou unikátnych archívnych materiálov a výnimočnými hosťami je venované jednej z najvýznamnejších osobností slovenskej národnej kultúry, poprednému choreografovi, pedagógovi a v neposlednom rade aj hercovi, režisérovi, scenáristovi a dlhoročnému umeleckému šéfovi Lúčnice, profesorovi Štefanovi Nosáľovi. Program mapuje významné umelecké medzníky v živote prof. Nosáľa. V programe okrem všetkých zložiek Umeleckého súboru Lúčnica vystúpia aj hostia z radov jeho známych kolegov, priateľov, študentov a spolupracovníkov.

ram_0241_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Na záver posledného zo štvorice predstavení sa na spoločnej after party stretli všetci bývalí a súčasní Lúčničiari, aby si spoločne zaspomínali nielen na prof. Štefana Nosáľa, ale i na chvíle strávené v tomto unikátnom telese, ktoré spája generácie.

ram_0249_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Vychutnajte si atmosféru tohto jedinečného dňa vo fotogalérii pod článkom.

ram_0176_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9947_resize.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Slovenka 70 rokov tradícií

- - Inzercia - -