Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rande s Tomášom Matonohom: Bláznivý tato

február 19, 2018 - 16:42
Herca TOMÁŠA MATONOHU slovenskí diváci poznajú najmä vďaka seriálu Prázdniny, ktorého druhá séria práve štartuje. Pri rozhovore je to príjemný a mimoriadne zdieľny spoločník, doma „bláznivý tato“ štyroch detí, ktoré vychováva manželkou, Luciou Benešovou.

Tomáš, ako sa chystáte stráviť najbližšie jarné prázdniny?

Tento rok sme si za cieľovú destináciu vybrali Rakúsko. Zvyčajne chodíme lyžovať do Talianska, ale v termíne našich prázdnin je tam karnevalový týždeň a všetko je plné, tak sme trochu zmenili plány.

Lyžujete celá rodina, vrátane najmenších členov?

Áno. Dokonca naša najmladšia dcéra urobila rodinný rekord, keď stála prvýkrát na lyžiach ani nie ako trojročná a odvtedy je to tak stále. A stále jej to rovnako nejde (smiech). No to nevadí, ide skôr o to, že sa s manželkou snažíme viesť deti k športu. Ja lyžujem až nadpriemerne často a bol by som rád, aby moja rodina so mnou udržala krok. Takže, keď je možnosť, sneh a môžeme si to dovoliť, je dobré to využiť.

Akým športom sa ešte venujete?

Teraz mám čas najviac práve na lyžovanie, nedávno som vyhrabal aj bežky, v lete sadnem občas bicykel, so synom chodíme na squash a na tenis. No a o pár dní budem mať narodeniny a už som si ako darček vypýtal golfový výstroj. Láka ma golf, s ním čerstvý vzduch a vidina psychického oddychu. Možno sa vám zdá, že športujem veľa, ale pravdupovediac, so športom je to v Prahe celkom zložité. Ešte viac by som sa mu venoval mimo veľkomesta, tam má človek viac príležitostí aj času.

V Prahe sa teda držíte najmä preto, aby ste boli blízko diania a pri práci?

Ani nie kvôli práci, ale kvôli tomu, že tam deti chodia do školy. Keby to bolo iba na mne, tak by som bol niekde úplne inde, aj na kopcoch v horách na polosamote. Napríklad tam, kde sme nakrúcali Prázdniny, to je v mojich očiach raj. Viac ako pätnásť rokov som sa snažil zvyknúť si na Prahu, no doteraz sa mi to nepodarilo a hovorím si, že sa mi to už asi ani nepodarí. Mám v nej síce obľúbené miesta, no pre život ma viac láka prostredie osvieteného malého mesta alebo väčšej dedinky. No dobrú adresu vám neurobí mesto ako také, ale skôr ľudia. Keď máte dobrých susedov, tak to môže byť oveľa zaujímavejší, pestrejší život než vo väčšom meste.

Vráťme sa ešte k lyžovačke, snažím sa predstaviť si, ako to vyzerá, keď sa rodina so štyrmi deťmi balí na hory...

Najprv to bolo zložité, ale vzhľadom na to, že jazdíme kade-tade pomerne často, dokážeme sa zbaliť dosť rýchlo. Nie je to zmätok, ako keď sa vyberie na hory rodina, ktorá päť rokov sedela doma...

Viac sa dočítate v novom vydaní týždenníka Slovenka 07/2018!

- - Inzercia - -