Dnes je piatok, 26.apríl 2019, meniny má: Jaroslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Katka Hasprová: Prebrala som štafetu po maminke

február 26, 2018 - 10:20
Minulý rok bol pre KATKU HASPROVÚ mimoriadne náročný, no krásny zároveň, a to po pracovnej i súkromnej stránke. Priniesol krásne muzikálové príležitosti, mimoriadne vydarenú premiéru muzikálu Mamma Mia! s Katkou v hlavnej úlohe, ale aj krásnu romantickú svadbu. Katka úspešne naštartovala aj rok 2018, a to nomináciou v ankete Slovenka roka.

Katka, gratulujem vám k nominácii, potešila vás?

Veľmi. Človek si cení, že si iní všimli moju prácu. U nás na Slovensku sa pomenej všíma a oceňuje muzikálový výkon, čo sa týka cien a ankiet, o to ma nominácia na Slovenku roka teší viac. Príjemná nie je len samotná nominácia, ale aj to, že som sa ocitla v spoločnosti naozajstných osobností, ktoré nie sú zo šoubiznisu, ale z iných odvetví – vzdelávanie, zdravotníctvo, charita. Robia veľmi záslužnú prácu a som rada, že sa nezabúda ani na nich.

Cítite zadosťučinenie?

Neviem, či zadosťučinenie je to správne slovo, zahrialo ma to pri srdci. Iné je čítať divadelné kritiky, užiť si potlesk diváka, to je veľká radosť, ale keď vás nominujú, je to čosi ako pridaná hodnota.

Minulý rok ste mali pracovne plný, nezastavili ste sa, pokračujete v tomto tempe aj v tomto roku?

Ťažko povedať, niekedy to nevieme dopredu odhadnúť. Mali sme skúšať muzikál Bedári koncom sezóny, prešli sme mnohými workshopmi, konkurzmi a nakoniec nám povedali, že z technických príčin sa muzikál presúva o rok neskôr. Teda do konca sezóny nebudem skúšať nič nové. V podstate mi to neprekáža, pretože som bola dosť vyčerpaná, máme veľa predstavení muzikálu Mamma Mia!, ktoré si veľmi užívam. Zároveň si odskočím do Národního divadla moravskoslezského do Ostravy, kde sme začali skúšať Mačky. Aj tam ma obsadili do roly Grizabely, teda toto budem skúšať v marci a apríli. Od septembra ma čaká pôvodný slovenský muzikál v réžii Janka Ďurovčíka, titul Rasputin, na čo sa veľmi teším.

Nemáte niekedy chuť aj na iné než muzikálové herectvo?

Ale áno, bola by chuť na film. Bolo by to fajn, keby sa pre mňa našla nejaká dobrá rola. Párkrát som k filmu pričuchla, fascinuje ma celá atmosféra okolo filmu a láka ma to. Zároveň sa priznám, že ma odrádzajú prestoje a čakanie na pľaci. Mňa baví robiť a nie pol dňa čakať, kým vás zavolajú na pľac (smiech)...

Viac sa dočítate v novom vydaní týždenníka Slovenka 08/2018!

- - Inzercia - -