Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Skvelú herečku Zuzanu Mauréry uvidíme v novom slovenskom filme

február 28, 2018 - 17:35
Už o pár dní v slovenských kinách uvedú film Tlmočník, ktorý pojednáva o vyrovnaní sa starnúcej generácie s identitou a vojnovou minulosťou svojich otcov. Vo novej snímke z režisérskeho pera Martina Šulíka si zahrá aj úžasná herečka, víťazka v ankete Slovenka roka 2017 v kategórii Umenie a kultúra ZUZANA MAURÉRY, ktorá je zo samotného filmu nadšená.

Slovenská herečka Zuzana Mauréry neskrýva nadšenie zo spolupráce s rakúskym hercom Petrom Simonischekom, s ktorým sa stretla počas nakrúcania nového slovensko-česko-rakúskeho road movie Tlmočník Martina Šulíka. ,,Normálne egoisticky napriamo poviem, že keď som videla film Toni Erdmann, bola som nadšená a keď som si prečítala scenár Tlmočníka a mala som tam štyri obrazy s pánom Simonischekom, tak som neváhala ani minútu," prezradila.

,,Samozrejme, hrať dcéru pána Menzla je tiež pre mňa česť. Účinkovať s týmito dvomi mužmi, veľkými mužmi a hercami, to je bez debaty," poznamenala 49-ročná Bratislavčanka, podľa ktorej je road movie Tlmočník výnimočný film. ,,Myslím, že je to jeden z najlepších filmov, aký tu bol urobený. Veľmi sa mi páčil už len ten scenár. Obdivujem, ako túto tému vedeli režisér so scenáristom majstrovsky urobiť hlboko ľudskú, v maličkostiach. A všetci nádherne hrali, všetko mi tam zapasovalo dohromady. Som veľmi pyšná, že som mohla byť súčasťou tohto filmu," uviedla Mauréry, ktorá tak ako aj ostatné ženské predstaviteľky, musela na kastingu predviesť svoje jazykové schopnosti. Vo väčšine scén nového filmu totiž herci a herečky hovoria po nemecky či po anglicky.

Annu Rakovskú, ktorá spolu s Evou Kramerovou stvárnila mladú masérku, táto skutočnosť veľmi potešila. ,,Príjemne ma prekvapilo, že som mala na kastingu nemecký text. Bola to výzva, pretože som päť rokov po nemecky plynule nehovorila, ale vlastne som sa potešila, že si môžem vyskúšať konečne hrať v inom jazyku. A keď mi bolo povedané, že to preto, že so mnou budú hrať Peter Simonischek a Jiří Menzel, tak to sa nedalo odmietnuť, takáto ponuka je veľká česť," uznala Rakovská.

Mladú herečku pritom správanie jej hereckých kolegov a tvorcov filmu počas nakrúcania veľmi milo prekvapilo. ,,To natáčanie bolo také príjemné, také spontánne. Bolo pekné spoznať, že čím väčšia osobnosť, či už režijná alebo herecká, ktorá má obrovské skúsenosti, tým väčší životný nadhľad a humor si zachováva. Všetci sú to ľudia s výborným humorom a to natáčanie bola obrovská skúsenosť a nádherný zážitok. Som rada, že som ich mohla spoznať," poznamenala s úsmevom Rakovská, na ktorej slová nadviazala i Kramerová. ,,Téma filmu je zároveň veľmi aktuálna v tom, čo sa momentálne na Slovensku deje, takže aj ja som veľmi rada, že tu niečo také vzniklo a že som toho mohla byť súčasťou," podotkla.

Okrem Mauréry, Rakovskej a Kramerovej sa vo filme objaví aj Anita Szvrcsek a päticu žien uzatvára Réka Derzsi, ktorá má zas v snímke všetky repliky po anglicky. ,,Bola som strašne rada, že si môžem zahrať v angličtine. Pamätám si, ako som išla na kasting z Prahy s takou ľahkou opicou, taká maličká, dúfajúc, že to nejako prežijem, a vyšlo to!," poznamenala Derzsi. ,,A páni herci, s ktorými sme točili, to už bol taký bonus," dodala.

- - Inzercia - -