Dnes je sobota, 14.december 2019, meniny má: Branislava, Bronislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenka podporila deti

marec 01, 2018 - 10:14
Pri príležitosti Medzinárodného dňa Aspergerovho syndrómu sa v priestoroch pražského hotela Jalta konala vernisáž výstavy Svet inými očami spojená s dražbou obrazov umelcov s Aspergerovým syndrómom. Týždenník Slovenka mediálnou podporou, ale i kúpou jedného z obrazov s úctou podporil tento projekt.

Podujatie, nad ktorým prevzal záštitu premiér Českej republiky Andrej Babiš, ktoré svojou prítomnosťou podporil nielen on, ale i ministerka práce a sociálnych vecí ČR Jaroslava Němcová, sa nieslo nielen v duchu umenia, ale i vzájomnej spolupráce medzi Českom a Slovenskom. Práve na tomto mieste sa podpísalo Memorandum o spolupráci medzi združením ZA SKLEM o.s. a VIA ABA, o.z., spoločne s Memorandom medzi Za sklem, o.s. a Európskou univerzitnou hokejovou asociáciou EUHA.

Riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková vydražila obraz. Výťažok z dražby pôjde n a podporu detí s Aspergenrovým syndrómom. Na fotografii s generálnym manažérom hotela Jalta Danielom Tylingerom.

sl016.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ako vo svojich príhovoroch zdôraznili zástupcovia jednotlivých organizácií, ich spoločným cieľom je podporovať aktivity týkajúce sa začlenenia osôb s Aspergerovým syndrómom do spoločnosti a snaha dosiahnuť, aby deti postihnuté týmto syndrómom získali v školách svojich asistentov.

sl002.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -