Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zomrel slávny módny návrhár Hubert de Givenchy: Obliekal svetové herečky či prvú dámu Ameriky!

marec 12, 2018 - 17:09
Vo veku 91 rokov zomrel známy francúzsky návrhár a aristokrat HUBERT DE GIVENCHY, priekopník dámskej konfekcie, ktorý obliekal prvú dámu Ameriky či navrhoval šaty pre herečku Audrey Hepburn vo filme Raňajky u Tiffanyho.

Prostredníctvom služby Instagram o tom informovala umelecká riaditeľka módneho domu, ktorý nesie jeho meno, Clare Waight Keller. ,,Som hlboko zarmútená stratou úžasného muža a umelca, ktorého som mala tú česť stretnúť a spoznať odvtedy, čo som začala pracovať v Givenchy. Nielen že bol jednou z najvplyvnejších osobností módy, ktorej odkaz ovplyvňuje súčasný spôsob odievania, bol tiež jedným z najelegantnejších, najšarmantnejších mužov, akých som kedy stretla," uviedla.

2.jpg

Foto: 
AP Photo, File

V módnom dome mu vzdali poctu

Na smrť zakladateľa reagoval aj samotný módny dom Givenchy, ktorý v stanovisku uviedol, že bol ,,významnou osobnosťou francúzskej haute couture a džentlmenom, ktorý symbolizoval parížsky vkus a eleganciu viac ako pol storočia. Spravil prelom vo svete módy s nadčasovým štýlom, ktorý vytvoril pre Audrey Hepburn, jeho skvelú priateľku a múzu viac ako 40 rokov. Jeho práca ostáva rovnako dôležitá dnes, rovnako, ako vtedy," uviedli v módnom dome.

1.jpg

Foto: 
AP Photo/Lionel Cironneau

Milovali ho mnohé slávne ženy

Nositeľa Radu Čestnej légie preslávilo aj priateľstvo s herečkou Audrey Hepburn, ktorej navrhol jej legendárne malé čierne šaty pre film Raňajky u Tiffanyho (1961). Práve Givenchy bol ten, ktorý výraz"malé čierne" povýšil na ikonický model šiat. Huberta si zamilovali aj herečky Greta Garbo, Marlene Dietrich, Elizabeth Taylor či Grace Kelly.

little.jpg

Foto: 
pinterest

Pozrite si fotografie z poslednej módnej šou značky GIVENCHY! 

- - Inzercia - -