Dnes je štvrtok, 21.marec 2019, meniny má: Blahoslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Novým riaditeľom Odboru dopravy BSK sa stal Michal Halabica

marec 14, 2018 - 15:12
Novým riaditeľom Odboru dopravy Bratislavského samosprávneho kraja je od pondelka Michal Halabica. .

Výberovú komisiu na riaditeľa Odboru dopravy Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) zvolal predseda BSK Juraj Droba ako orgán poradný a nie rozhodovací. Pri výbere nového šéfa dopravy Juraj Droba tiež uplatil svoj hlas a hlasoval za Michala Halabicu. Uvádza sa to v stanovisku predsedu BSK, ktorým reaguje na tvrdenia poslanca BSK a zároveň predsedu dopravnej komisie hlavného mesta SR Bratislavy Jozefa Uhlera, že výberová komisia v oboch vypočutiach kandidátov označila za najlepšiu uchádzačku Jarmilu Dečmanovú, ale Juraj Droba sa rozhodol, že lepší bude Michal Halabica, ktorý skončil ako druhý. Stanovisko poskytla hovorkyňa BSK Lucia Forman.

,,Na tom, že sa vo finále stretli Michal Halabica s Jarmilou Dečmanovou, sme sa zhodli úplne jednomyseľne,“ uvádza sa ďalej v stanovisku. Podľa Juraja Drobu je dobrou správou, že Jarmila Dečmanová, ktorá skončila na druhom mieste, bola vo výberovom konaní tak dobrá a tak sa páčila väčšine členov komisie, že dostala ponuku na zástupkyňu riaditeľa Odboru dopravy BSK a ona túto ponuku akceptovala.

Novým riaditeľom Odboru dopravy BSK je od pondelka Michal Halabica. Spomedzi jedenástich záujemcov ho odporučila komisia zložená zo zástupcov úradu a nezávislých odborníkov. Poslanec BSK a zároveň predseda dopravnej komisie hlavného mesta SR Bratislavy Jozef Uhler ešte v pondelok pre agentúru SITA uviedol, že výberová komisia v oboch vypočutiach kandidátov označila za najlepšiu uchádzačku Jarmilu Dečmanovú. ,,Predseda BSK Juraj Droba sa rozhodol, že lepší bude Michal Halabica, ktorý skončil ako druhý. Má na to právo, ale v tom prípade nesmie tvrdiť, že víťaza vybrala komisia,“ uviedol ďalej Uhler. Reagoval tak na tlačovú správu BSK, podľa ktorej komisia riaditeľa Odboru dopravy BSK vybrala, a nie odporučila.

- - Inzercia - -