Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V nemocnici zomrel 35-ročný muž, užil ihličie a plody tisu obyčajného

marec 14, 2018 - 15:29
Policajti objasňujú okolnosti smrti 35-ročného muža, ktorý včera nadránom zomrel v bratislavskej nemocnici. Podľa doterajšieho vyšetrovania bol pod vplyvom omamných látok, užil ihličie a plody rastliny tis obyčajný.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, muž si v nedeľu asi o 21:30 privolal záchranku do oblasti Vápenka. Bol však agresívny a tak záchranárom museli asistovať aj policajti. Zdravotníci mužovi poskytli neodkladné ošetrenie a ihneď ho previezli do nemocnice, kde následne zomrel. Polícia v prípade začala trestné stíhanie vo veci pre usmrtenie.

Pod vplyvom nezistenej omamnej látky bola minulý týždeň aj skupinka mladistvých na Holubyho ulici v Pezinku. Päť mladých ľudí skončilo v nemocnici. Aj v tomto prípade polícia okolnosti prípadu vyšetruje. Ako upozornil Szeiff, v našom okolí sa nachádzajú voľne prístupné látky či už chemického alebo rastlinného pôvodu, ktoré môžu mať tlmivý, stimulačný alebo halucinogénny účinok. Ich konzumácia a akékoľvek užívanie môže vážne ohroziť život alebo zdravie.

Ilustračná foto: pixabay.com

- - Inzercia - -