Dnes je utorok, 22.január 2019, meniny má: Zora
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zimná pohotovosť

marec 16, 2018 - 16:34
Hlavné mesto preto od dnešného dňa navyšuje počet mechanizmov v čiastočnej pohotovosti, ktoré budú zmierňovať následky zimy. Na zásah sú pripravené sypače a ruční pracovníci, ktorí budú sprejazdňovať mestské komunikácie a chodníky.

Hlavné mesto má na najbližšie dni k dispozícii 21 sypačov nad 4 tony s pluhom, 5 sypačov do 4 ton a 44 ručných pracovníkov. V pohotovosti budú od dnešného dňa od 18-tej hodiny až do odvolania. Pokyn na zásah vydáva dispečer bratislavského magistrátu, na základe ktorého bude dostupná technika v plnej pohotovosti zabezpečovať zjazdnosť ciest a priechodnosť chodníkov.

Zároveň vyzývame všetkých občanov k zvýšenej pozornosti a opatrnosti v súvislosti s nadchádzajúcim zimným počasím v Bratislave. V prípade potreby môžu občania o nezjazdných cestách alebo neschodných chodníkoch informovať mestský dispečing prostredníctvom e-mailu - dispecing@bratislava.sk.

Mesto zimnú pohotovosť ukončilo 28.2.2018 v súlade s plánom zimnej údržby, ktorá spravidla trvá 90 dní. Mesto však neustále sleduje vývoj počasia a v prípade potreby zabezpečuje potrebnú zimnú údržbu prostredníctvom čiastočnej pohotovosti. Tak tomu bolo aj minulý týždeň počas mrznúceho mrholenia, ktoré malo negatívny vplyv najmä na dopravu. Aj vtedy mesto okamžite reagovalo a do terénu vyslalo všetku dostupnú techniku, ktorá zabezpečovala prejazdnosť komunikácií a priechodnosť chodníkov.

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -