Dnes je utorok, 19.marec 2019, meniny má: Jozef
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Čo o vás prezrádzajú farby

marec 17, 2018 - 19:39
Farba o vás prezradí viac, než si myslíte. Nazrite do svojho šatníka, poobzerajte sa vôkol seba a zistite, ktorou sa najradšej obklopujete. Neodzrkadľuje to len váš vkus, ale aj vašu povahu a charakter.

Biela

Bielu farbu obľubujú nekompromisní, silní jedinci, ktorí idú tvrdo za svojím cieľom,  bez ohľadu na dôsledky. Sú to perfekcionisti, neodpúšťajúci chyby sebe a už vôbec nie iným. No na druhej strane sú to ľudia veľmi otvorení, úprimní a na ich slovo sa môžete vždy stopercentne spoľahnúť.

Čierna

Do čiernej sa rady zahaľujú komplikované povahy, a tí, čo nechcú o sebe veľa prezradiť. Sú veľmi citliví, až precitlivení a záhadní. Ak máte vo svojom okolí človeka, ktorý preferuje túto farbu, tak vedzte, že je pre vás ideálnou bútľavou vŕbou a vaše tajomstvá si ponechá len pre seba.

Červená

Ak vás na prvý pohľad upúta a tvorí základ vášho šatníka, tak ste pravdepodobne človek, ktorý nikdy nezapadne do davu. Nie je to len tým, že ide o najvýraznejšiu farbu z celého spektra, ale aj o vaše vnútorné vyžarovanie. Ste proste človek, ktorý miluje stáť na pódiu, vo svetlách reflektorov a vaša charizma robí z ostatných len prizerajúci sa komparz.

Modrá

Modrá farba, ako druhá zo základných farieb, predstavuje ako keby opak červenej. Je jej preto vlastná opatrnosť, rozvážnosť, ale aj nečinnosť a ľahostajnosť. Ak je vašou obľúbenou farbou, váš vnútorný svet je určite veľmi komplikovaný, plný túžby mať všetkého dostatok, no pravdepodobne nerobíte nič preto, aby ste to dosiahli.

Žltá

Rozveseľuje, povzbudzuje a zahrieva. Je symbolom vysokej inteligencie, múdrosti a jasného myslenia. Svojím pozitívnym chvením pôsobí povzbudivo na nervy a stelesňuje pocit slobody a nezviazaného vývoja. Tiež podporuje chápavosť, schopnosť kontaktu, oživuje myseľ a pamäť a pomáha spracovať zážitky a dojmy.

Zelená

Nie nadarmo sa hovorí, že zelená farba upokojuje. Siahajú po nej priateľskí ľudia, vyznačujúci sa vysokou empatiou. Vždy a za každých okolností ochotne podajú pomocnú ruku a je takmer nemožné dostať sa s nimi do konfliktu. Hľadajú kompromis za každú cenu, no na druhej strane, poznajú hranice a nenechajú si ubližovať.

Oranžová

Symbolizuje až detskú zvedavosť a túžbu po dobrodružstve. No je aj farbou novátorov, ktorí sa neboja púšťať sa po nevychodených chodníkoch a hľadať netradičné riešenia. Zároveň signalizuje aj tvrdohlavosť pri presadzovaní si vlastných cieľov a schopnosť dotiahnuť veci do konca.

Fialová

Táto farba je znakom vznešenosti a nevšednej originality. Podobne ako čiernu, uprednostňujú ju ľudia vyznačujúci sa vysokou tvorivosťou a umeleckým cítením. No na druhej strane milovníkom fialovej chýba dostatok empatie a majú vysoké nároky tak na seba, ako aj na druhých.

Šedá

Do šedej sa radi zahaľujú ľudia, pre ktorých platí heslo – opatrnosti nie je nikdy dosť. Vedia byť milí, priateľskí, prispôsobiví a diskrétni. Pokiaľ možno nikdy nevytŕčajú z davu, no to neznamená, že nemajú nijaké ambície. Práve naopak, ale vedia ich dosiahnuť aj zo zákulisia. Ich negatívnou vlastnosťou je, že radi a veľmi šikovne dokážu zmanipulovať svoje okolie.

Hnedá

Farba zeme o svojich nositeľoch prezrádza, že sú to pokojné, milé a dôverčivé povahy, s veľkým zmyslom pre rodinu. Nikdy nemajú prehnané požiadavky, voči sebe sú veľmi kritickí a až prehnane skromní. Vždy myslia viac na druhých, ako na seba. No vyznačujú sa nesmiernou ľudskosťou a zmyslom pre spravodlivosť.

- - Inzercia - -