Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Krásne aj v mrazivej zime

marec 19, 2018 - 06:22
Pokožka na ústach je tenšia a citlivejšia než koža na iných častiach tela. Viete, ako pery správne ošetrovať, aby žiarili krásou?

Pery nemajú vlastné mazové žliazky, ktoré by ich udržovali jemné a vláčne. Ak ich chcete udržať neustále krásne, dožičte im malé kúpele – rozmaznávajte ich a ošetrujte.

Vitamínová kúra ich posilní

Aby vaše pery zostali pružné a ľahko odolávali negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia, zvýšte prísun zinku, železa, vitamínov skupiny B a vitamínov A, C a E, ktoré udržujú kožu zdravú a rozjasňujú a vyhladzujú i najdrsnejšiu pokožku úst. Zásobárňou vitamínov a minerálov je čerstvé ovocie a zelenina, dožičte si preto banány, avokádo, špenát a nezabudnite na strukoviny a orechy.

Ochráňte pery pred nepriaznivým počasím

Aj keď ortuť teplomera stále nevystúpila, dožičte si čo najviac pohybu – je to skvelá relaxácia, spálite nadbytočné kalórie, vyčistíte si hlavu a vďaka endorfínom získate oveľa lepšiu náladu. Pre prípad nepriaznivého počasia si so sebou spolu s vetrovkou vezmite i balzam na pery, aby ste ich uchránili pred vplyvom mrazu a vetra.

Vyhlaďte ich na maximum

Nepriaznivá klíma pery vysušuje, tie môžu potom páliť a praskať. Následkom toho ich tak zdobia suché šupinky kože. Aby sa vaše pery zase vrátili do kondície, použite mäkkú zubnú kefku a zasucha pery jemne masírujte. Štetinky kefky jemne odstránia odumreté kožné bunky, zlepšia vzhľad pier a navyše pery dokonale prekrvia a premasírujú. Po pílingu potom pery natrite ošetrujúcim balzamom.

Náš tip: Vytvorte si domáci píling!

Zmiešajte čajovú lyžičku medu, lyžičku hrubej morskej soli a lyžičku olivového oleja. Túto zmes potom využite ako pílingovú pastu na jemné obrúsenie pier. Naneste pastu na prst a pery jemne trite. Morská soľ obsahuje liečivé minerály a účinne odstráni suché šupinky kože, olivový olej pery vyživí a med, ktorý je doslova plný antioxidantov, podporuje hojenie a pery zvláčňuje.

Protivrásková terapia omladí

Hoci spravidla venujete pozornosť len vráskam okolo očí a na čele, pribúdajúci vek prezradia i jemné vrásky okolo úst. Tvorbu vrások navyše zhoršuje kvalita pleti, zvlášť, ak je pleť suchá. Ale nič nie je stratené, zmierniť tieto prejavy možno pomocou výživnej masky, ktorú naneste raz týždenne alebo dokonca každý večer okolo úst. Hrubá vrstva krému alebo balzamu pred spaním to vyrieši za vás.

Aj pery by mali cvičiť

Šport a cvičenie nás udržujú fit, posilňujú svaly a spevňujú pokožku. A to platí i pre oblasť okolo pier. I tu špeciálna gymnastika pomáha vyhladzovať vrásky, zvyšuje napätie a pružnosť pokožky. Každý deň stačí pár minút.

 

Cvik 1 – bubnujte prstami

cvik_1_-_bubnujte_prstami.jpg

CVIK 1 – bubnujte prstami
Foto: 
Shutterstock

Otvorte ústa a nechajte ich mierne otvorené, pričom pomaly vydychujte. Pri výdychu končekmi prstov jemne bubnujte na pery. Táto masáž je príjemná, zlepšuje cirkuláciu v koži a pery prekrvuje.

 

Cvik 2 – vyslovujte samohlásky

Pri tomto cvičení vyslovujte nahlas písmená  A, E, I, O a U. Snažte sa vyslovovať zreteľne a výrazne, až prehnane otvárajte a špúľte pery. Toto cvičenie pery uvoľní a má dokonca pozitívny vplyv na psychiku. Pri cvičení sa dívajte do zrkadla, samohlásky vyslovujte starostlivo a dávajte pozor, aby ste pri cvičení nežmúrili oči a okolo očí sa vám nerobili vrásky. 

 

Cvik 3 – nafúknite líca

cvik_3_-_nafuknite_lica.jpg

Cvik 3 – nafúknite líca
Foto: 
Shutterstock

Zhlboka sa nadýchnite a nafúknite líca. Zadržte dych a prstami celej ruky jemne zatláčajte vzduch v lícach niekoľkokrát sprava doľava a naopak. Potom vydýchnite a cvik zopakujte. Toto cvičenie posilňuje ústa a lícne svaly.

 

- - Inzercia - -