Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ekologický počin: Slováci nosia chránené druhy vtákov a rastlín na svojich taškách

marec 12, 2018 - 18:54
Najrodinnejšie nákupno-zábavné centrum na Slovensku Bory Mall stavilo na zelenú a na nový zákon o odpade reagovalo veľmi vynaliezavo. Spustilo veľkú kampaň Buď Ekoista, ktorej účelom bolo motivovať ľudí šetriť životné prostredie a zároveň vyzerať štýlovo.

Od nového roka sú igelitové tašky povinne spoplatnené. Kto tak neurobí, bude to musieť vysvetľovať obchodnej inšpekcii. Cieľom je znížiť spotrebu igelitiek na minimum. Zákazníci si preto mohli v lamačskom nákupno-zábavnom centre zadarmo vymieňať igelitové tašky za štýlové EKO tašky.

Vizuálne atraktívne riešenie kampane zaznamenalo obrovský úspech a centrum dosiahlo krásne čísla. Vyzbieralo sa vyše 40 tisíc igelitových tašiek. Tie putovali na recykláciu a boli použité aj na ekologický event Borci z Bory Mall, kde si ľudia mohli z igelitiek vyrobiť rôzne módne doplnky.

Nákupná taška môže byť pokojne doplnkom outfitu a navyše tak chránime prírodu. Štyri originálne dizajny zaujali natoľko, že sa tašky porozdávali veľmi rýchlo a Bory Mall dostávalo denne nespočetne veľa telefonátov a správ aj po skončení kampane. Na sociálnych sieťach neustále pribúdali pozitívne reakcie ľudí z celého Slovenska.

Ekoisti môžu vďaka kampani Buď Ekoista nakupovať s dizajnom chránených druhov vtákov a rastlín na Slovensku. Väčšina z nás ani netušila, koľko druhov orchideí u nás rastie. Tou najznámejšou je Črievičník papučkový. Tiež málokto vie, že Borovica limba je na Slovensku chránená, alebo že Bocian čierny má napriek svojmu názvu zlatozelený a purpurový odlesk peria. Pestrofarebný vtáčik Rybárik zaujal zase najmä deti.

- - Inzercia - -