Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Čerstvá držiteľka Českého leva ZUZANA KRONEROVÁ si zahrá v novej českej komédii!

marec 23, 2018 - 13:15
Zuzana Kronerová hviezdi na Slovensku aj v Českej republike! Jej fanúšikovia si ju najbližšie vychutnajú na Festivale Divadlo CS, kde sa od 9. apríla predstavia české divadlá a slávne herecké hviezdy. Počas piatich dní odohrajú české divadelné súbory päť vynikajúcich hier. Jednou z nich je komédia „Manželství v kostce“ Divadla Komediograf, v ktorej excelujú Zuzana Kronerová a Oldřich Navrátil.

V Bratislave zahrajú hru po prvýkrát v česko-slovenskej verzii

Mladá Marcelka zachráni život mladému Emilovi, zamilujú sa a je z toho láska na celý život. Dlhoročné manželstvo však vyskúša city, charakter aj našu trpezlivosť. Nová komédia brnenského Divadla Komediograf ukazuje smiešnu aj extrémnu stránku ich búrlivého vzťahu.

Divadelné predstavenie s názvom „Manželství v kostce“ autora aj režiséra v jednej osobe - Ľuboša Baláka je o večnom súboji mužov a žien, ktorý netrvá len sto rokov a netýka sa len dvoch jedincov. Týka sa všetkých a prežívame ho znova a znova. V prípade Emila a Marcely však trochu extrémnejšie. Koľkokrát sa vlastne pokúsili jeden druhého zavraždiť? A ako to, že sú stále spolu? To predvedú v Bratislave český herec Oldřich Navrátil a jeho ženská protihráčka Zuzana Kronerová. „Po 25 reprízach si predstavenie už takzvane "sadlo" a hra je veľmi inteligentne napísaná. Oldřich Navrátil je nielen výborný herec a javiskový partner, ale aj milý človek a dobrý kamarát. Predstavenie má dve verzie: v Čechách je čisto české a až teraz, na tomto festivale bude česko-slovenské. Táto hra je zápasom v manželskom ringu. Česko-slovenské napätie ho určite okorení. Už sa na to teším,“ hovorí Zuzana Kronerová.

div002.jpg

Foto: 
Divadlo CS

Zuzana Kronerová má za sebou premiéru v Divadle Letí s názvom „Čaj a apokalypsa“ v excelentnom obsadení Eva Holubová, Eva Salzmannová, Zoja Oubramová. Nedávno začala skúšať v populárnom pražskom divadle Studio Ypsilon s inšpiratívnym režisérom Janom Schmidtom. No a neušlo jej aj významné ocenenie Český lev za postavu vo filme „Baba z ľadu“ výnimočného režiséra nezvyčajných filmov Bohdana Slámu. Populárny český herec Oldřich Navrátil je Zuzane Kronerovej úspešným javiskovým manželom. Divadelná hra „Manželství v kostce“ je extrémnym príkladom manželstva, ktoré sa môže meniť na súboj.  „Nepovedal by som, že manželstvo sa dá porovnať s bojiskom. V tom vydarenom ide skôr o konfrontáciu názorov a rešpekt k partnerovi. Moje životné skúsenosti mi ukazujú, že najhoršie v manželstve je snaha druhého zmeniť. To sa predsa nedá a tá snaha je potom príčinou sporov a nedorozumení. V opačnom prípade, keď sa ľudia vlastne nemali ani stretnúť, môže manželstvo vyzerať ako boj,“ konštatuje Oldřich Navrátil.

div003.jpg

Foto: 
Divadlo CS

Herec Oldřich Navrátil si myslí, že Slovensko je krásna krajina a ľudia v nej sú milí a ústretoví. Stretáva v práci slovenských kolegov, ktorých považuje za príjemných profesionálov.  „Publikum na Slovensku a u nás sa príliš nelíši. Buď sa mu hra páči a porozumie autorom alebo odchádza s tým, že raz stačilo. To je ale o ľudskej náture, nie o národnosti. Slováci bývajú niekedy bezprostrednejší a emotívnejší. Vďaka za to, že aj keď nás delia hranice, nie sú tak striktné a my sme schopní sa navzájom dohovoriť a v mnohých prípadoch sa na celý život priateliť. To je krásne,“ teší sa Oldřich Navrátil.

div004.jpg

Foto: 
Divadlo CS

Divadlo Komediograf začalo svoju činnosť v roku 2013 hrou „Butch Cassidy a Sundance Kid“, o mužoch v súčasnosti. Jednou z najúspešnejších je komédia s názvom „Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská“, o živote počas normalizácie. S divadlom Komediograf spolupracujú výrazné herecké osobnosti ako Josef Polášek, Bára Poláková, Tomáš Matonoha, Robert Mikluš, Oldřich Navrátil, Zuzana Kronerová alebo Lukáš Pavlásek. Festival Divadlo CS sa predstaví od 9. do 13. apríla 2018 v Ateliéri Babylon v Bratislave.

- - Inzercia - -