Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

4 rady pre váš šatník

apríl 07, 2018 - 19:44
Priam filozofická otázka dnešných dní je, čo na seba. Pri súčasných takmer nekonečných možnostiach je niekedy veľmi ťažké vybrať si iba zopár kúskov. Keďže nákupný limit, žiaľ, nie je zväčša nekonečný. Dôležitý je nielen správny a dobre kombinovateľný výber oblečenia, ale aj následná starostlivosť oň. Dôvod? Aby naše outfity vyzerali čo možno najdlhšie tak dobre, ako keď sme ich zbadali prvýkrát na vešiakoch v obchode a povedali si: „To si musím kúpiť!“.

Prinášame vám pár dobrých rád od známych slovenských influenceriek:

1. Dôležité je uskladnenie oblečenie

Lenka Madlenová, The Stylemon, nám prezradila, že svoje oblečenie perie s kvalitnými prostriedkami a avivážami, špeciálne určenými na ten daný typ oblečenia. „Na práškoch nešetrím a idem po kvalite. No a dôležité je u mňa aj uskladnenie oblečenia. Momentálne som odkladala zimné kúsky, ktoré vyčistím, ošetrím a uskladním tak, aby bez problémov prečkali do ďalšej zimy a nezničili sa. Drahé veci, ako napríklad kabáty alebo slávnostné šaty, zvyknem nechať na odborníkov a dávam ich do čistiarne,“ vysvetľuje Lenka.

2. Mydlo aj levanduľa v šatníku

To je tajný trik Veroniky Svobodovej, Special edition life. „Používam produkty na škvrny, snažím sa sušiť vonku, v skrini držím bežne tuhé mydlo, aby mi oblečenie stále voňalo, ako aj levanduľu, aby ho nenapadli mole,“ prezrádza Veronika.

3. Ponaučenie z „nehôd“

„Väčšinu oblečenia si periem doma klasicky v práčke, asi ako každý. Výnimkou sú kabáty či šaty z citlivejších materiálov, ktoré občas zanesiem do čistiarne,“ vraví Mirka Germanová, The Blond Zebras. Ďalej dodáva, že ak sa niečo bojí hodiť do práčky, aby sa materiál nezničil, perie to v rukách, no vďaka rôznym programom na práčke i citlivejším pracím prostriedkom to nie je vôbec časté. Po pár "nehodách" si tiež dáva pozor, ktoré kúsky môže prať na akej teplote, lebo má pocit, že čím ďalej, tým viac materiálov neznesie horúcu vodu.

4. Vôňa v skrini nemôže chýbať

Simona Škodová, známa slovenská influencerka, má pocit, že sa o oblečenie stará asi ako väčšina z nás. „Pred samotným praním veci roztriedim podľa farieb a už na základe výberu použijem prášok naň určený, taktiež aviváž. V šatníku mám aj pár kúskov, ktoré do práčky nemôžu ísť, tak tie si vždy dôkladne operiem v rukách. Do skrine s oblečením si dávam levanduľové alebo iné voňavé vrecúška, ktoré mi bielizeň udržujú voňavé. Veci suším na sušiaku, nemôžem si pomôcť, ale tak sa mi najlepšie nosí, sušičku vôbec nepoužívam,“ hovorí Simona. 

Poraďte sa o správnej starostlivosti na módnom podujatí

Na neustály vývoj trendov v odevnom priemysle nereagujú len módni návrhári, ale aj výrobcovia pracích prostriedkov. Prakticky pre každý materiál existuje špeciálne vyvinutý prostriedok. Tejto myšlienky sa drží aj značka Perwoll od spoločnosti Henkel, ktorá poskytuje prvotriednu starostlivosť o oblečenie. Široké portfólio produktov sa postará o odevy rôznych materiálov, vďaka novinke Perwoll Care&Refresh aj o čoraz žiadanejšie syntetické a zmiešané textílie.

Preto nemôže chýbať ani tam, kde je najvyššia koncentrácia štýlových kúskov a najnovších kolekcií - na Bratislavských módnych dňoch. Už 9. až 11. apríla si budú môcť návštevníci najväčšieho jarného fashion podujatia na Slovensku vychutnať atmosféru Perwoll Care& Refresh zóny. Okrem príjemnej atmosféry a sladkého cateringu si každý návštevník môže odniesť originálnu fotku z ešte originálnejšieho Perwoll kútika.   

- - Inzercia - -