Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Sexsymboly spod Tatier

apríl 10, 2018 - 10:47
O šarmantných a charizmatických mužov nebola nikdy núdza ani v našich končinách. Už od čias Františka Krištofa Veselého až po dnešnú mladú generáciu hercov by sme ich narátali desiatky. Nemôžeme spomenúť všetkých, vybrali sme preto len nikekoľkých... Napokon svojich favoritov má určite každá z nás.

Dušan Jamrich

Šarm rodeného aristokrata

Dokonalý džentlmen. Asi takto by sa dala charakterizovať osobnosť Dušana Jamricha, ktorý upútal pozornosť svojím vzhľadom bezchybného gavaliera z vyššej spoločnosti. Noblesa mu určite nechýbala ani v súkromnom živote, z ktorého, napriek jeho rezervovanej diskrétnosti vždy vyplávali na verejnosť zaujímavé fakty.

Možno si už len málokto spomenie, ale jeho prvou manželkou bola Magda Vášáryová. Tá sa ešte vo veľmi mladom veku zamilovala do svojho príťažlivého kolegu, po boku ktorého strávila sedem rokov. Manželstvo im nevyšlo, čo sa však najmä v tomto povolaní stáva viac ako často. Magda sa potom vydala za intelektuálneho humoristu Milana Lasicu a Dušan si svojím šarmom podmanil svoju súčasnú manželku Ivetu Weiszovú, s ktorou si založil harmonickú a dodnes fungujúcu rodinu.

Hoci mladšia generácia už nevníma Dušana Jamricha ako lámača ženských sŕdc, skôr ho vníma ako váženú osobnosť slovenskej kultúry, v spomienkach tých skôr narodených stále zostáva dokonalým džentlmenom.

Vladimír Durdík

Sladký chlapec od susedov

Za svojím chlapčenským šarmom, ktorý ho priam predurčoval stvárňovať lyricko-romantické postavy, ukrýval mnohé zraňujúce tajomstvá, ktoré dokázal dlho tajiť. Bol si plne vedomý toho, akou silnou príťažlivou silou pôsobí na opačné pohlavie a záujmu žien sa rozhodne nebránil. Mal v sebe povahu bohéma, rád si vypil a toto sa mu napokon stalo osudným. Ani napriek láske a oddanosti manželky sa nedokázal zbaviť svojich vnútorných démonov, ktorí ho prenasledovali po celé desaťročia. Jeho temné tajomstvá vyšli na povrch až tesne po jeho smrti. Umrel v roku 2008 na pokročilú cirhózu pečene spôsobenú pitím, ale to nebolo všetko... Krátko po pohrebe sa okolo jeho osoby rozkrútil nepríjemný kolotoč rôznych škandalóznych špekulácií o existencii nemanželského syna, ktorého mal splodiť počas svojho manželstva. O dedičstvo po zosnulom umelcovi sa prihlásila aj matka jeho utajovaného syna a uspela.

V súčasnosti už škandály okolo jeho búrlivého súkromného života už utíchli a my si navždy budeme pamätať ako toho milého, trochu zasneného a trochu rebelujúceho pekného chlapca zo seriálu Miesto v dome.

Michal Dočolomanský

Romantický rebel

Ruku na srdce milé dámy, ktorá z nás nepocítila tie povestné motýliky, keď sa ozval z javiska hlas Michala Dočolomanského, spievajúceho zbojnícku pieseň s tým zvláštnym, clivým, no eroticky zafarbeným podtónom? No to nedefinovateľné, čo z neho vyžarovalo, prebúdzalo v nás aj tie najtajnejšie sny.

A rovnako ako na javisku aj v súkromí mal jeho život dramatickú príchuť. Životné zvraty, starostlivo ukrývané tajomstvá, romantika, to všetko podfarbené osobným šarmom, dokonalým kľúčom k srdciam všetkých.

Nech sa už o Michalovi Dočolomanskom pohovorilo čokoľvek, pravdou je, že to bol umelec a človek neobyčajného formátu. Esencia jeho bytosti poznačila celú jednu generáciu hercov a filmy, v ktorých stvárnil nezabudnuteľné postavy, sa budú určite tešiť záujmu diváckej verejnosti ešte po dlhé desaťročia.

Branislav Deák

Pekní chlapi nevymreliPatrí k mladej generácii hercov, ktorá svoje renomé ešte len získava na javiskách našich popredných divadelných scén a v populárnych televíznych seriáloch. Talentom, ale aj osobnou charizmou si získal veľa obdivovateliek vďaka postavám v seriáloch, ako je Ordinácia v Ružovej záhrade, Druhý dych či Búrlivé víno.

Zvykli sme ho označovať za moderný sexsymbol, no on sám sa tomuto označeniu dosť vyhýba: „Všetky slovenské herecké sexsymboly, ktoré poznám, spája jedna vec – rozpačité vnímanie tohto označenia. Dnes sa ním nešetrí, sexsymbolom je pomaly každý, kto sa ukáže na obrazovke a je trocha krajší od čerta. Myslím si, že herci túžia skôr po obdive a uznaní za svoju prácu, a nie za to, ako vyzerajú.“
Určite mu dávame za pravdu, rady si vychutnáme majstrovskú hereckú prácu, ale pohľad na pekného muža nás tiež vždy poteší...

Ján Koleník

Krásny muž s tajomstvom„Pán božský,“ šepká si väčšina žien, keď sa tento, priam výstavný exemplár mužského rodu ukáže na javisku či televíznej obrazovke. Samozrejme, že najčastejšie sa v súvislosti s ním rieši otázka – „Prečo zostáva sám a po jeho boku sa neobjavuje nijaká slečna.“ Jediný, kto by mohol podať relevantné vysvetlenie, je on sám a on o svojom súkromí vytrvalo mlčí. Vďaka tomu ho obkolesuje zvláštna aura nepreniknuteľného tajomstva a priznajme si, tá mu na príťažlivosti len pridáva. Ako je to teda v skutočnosti s Jánom Koleníkom, nevieme a jeho právo na súkromie plne rešpektujeme. 

Tomáš Maštalír

Drsňák s charizmouVždy, keď sa zjaví, fanúšičky, rady ktorých sa z roka na rok zväčšujú, nevedia od neho odtrhnúť zrak. Ten jeho jedinečný a nenapodobiteľný, sexi drsňácky imidž ich privádza do vytrženia, nech ho už prepožičia akejkoľvek postave.

Esencia jeho príťažlivosti je namiešaná z mnohých ingrediencií, ktoré mu dovoľujú zahrať takmer všetko. Či už ide o cynického lekára Ludskeho v rovnomennom seriáli, alebo komediálnu postavu v sitkome Hod svišťom, až po mimoriadne náročné postavy v inscenáciách Hamlet, Richard III., Herodes a Herodias či Bratia Karamazovci, ktoré stvárnil na javisku SND.

Akoby v sebe ukrýval všetky ľudské archetypy a mal schopnosť vyniesť na povrch aj to, čo malo byť ukryté. Určite mu táto dispozícia prepožičiava kúzlo osobnosti.

Štefan Kvietik

Šarm rodeného aristokrata 

Vždy keď sa zjavil na filmovom plátne, vyvolal v ženách túžbu po nežnom objatí v náručí mužného, živočíšneho chlapa, ktorému však nechýba romantika. Svojimi postavami silných chlapov s citlivou dušou sa stal platonickou láskou diváčok niekoľkých generácií. Treba však povedať, že tento mužský idol bol po celý život verný len jedinej. Svojej manželke Eve, s ktorou vychoval tri deti. Na doskách divadelných javísk ani pred filmovými kamerami ho dnes už nevidíme, no na svoje povolanie nezanevrel. So záujmom sleduje sľubne sa rozvíjajúcu kariéru vnuka Matúša, ktorý kráča v dedových šľapajach.

Foto: archív, TV Markíza, TV JOJ

- - Inzercia - -