Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni otvárajú dvere novým tváram!

apríl 17, 2018 - 11:34
Kľúčovým projektom Bratislavských módnych dní by Mercedes Benz je každoročne projekt Nové tváre módnej scény. Ten otvára dvere do sveta módy mladým tvorcom, ktorí sa vďaka nemu dokážu dostať na výslnie. Svojej šance sa naplno uchytilo už dnes množstvo etablovaných návrhárov ale aj finalisti minulého ročníka, ktorí predviedli svoje kolekcie na jarnej časti módnych dní.

STAŇ SA AJ TY NOVOU TVÁROU MÓDNEJ SCÉNY!

„Máme špecifický rok, keď si pripomíname 70. výročie časopisu Slovenka, ktorý je spoluorganizátorom podujatia, a rovnaké jubileum má aj umelecký súbor Lúčnica. Navyše, v Európe je rok pocty k tradíciám, a preto vyhlasujeme folklór v móde za tému súťažného projektu Nové tváre módnej scény. Myslím si, že je to obrovská výzva pre začínajúcich módnych tvorcov a dúfam, že na jeseň uvidíme ich krásne kolekcie,“  povedala počas tlačovej konferencie zakladateľka Bratislavských módnych dní pani Mária Reháková, ktorá dodala, že pri príležitosti vyhlásenej témy si pripomíname aj rok úmrtia  zakladateľa Lúčnice profesora Nosáľa, ktorý dosiahol neuveriteľné -  pozdvihol folklór na umenie. Zároveň dodala, že drží palce všetkým prihláseným návrhom a dúfa, že z tohto projektu vzíde množstvo etablovaných významných návrhárov, tak ako tomu bolo po minulé roky. 

ZARINA ŠIMKOVIČ si titul víťazky z minulého ročníka obhájila na výbornú

,,Projekt Nové tváre módnej scény bol pre mňa významný odrazový mostík kariéry módneho dizajnéra, dovtedy bolo módne návrharstvo iba také moje hobby. Dalo mi to veľa nových príležitostí, kontaktov a takisto prínosom pre moju budúcu kariéru bolo absolvovanie kurzu na MOD´SPE Paris Fashion Business School,“ hovorí Zarina. 

Zarina na jarnej časti Bratislavských módnych dní predviedla sviežu letnú kolekciu, ktorou obhájila titul víťazky.

ntms015.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ntms020.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Viac o kolekcii sa dozviete z nášho rozhovoru:

Bratislavské módne dni 2018: Zarina Šimkovič

Autor: 
Denis Konečný

VICTOR VARG vytvoril špecifickú kolekciu s názvom RED ROYAL

,,Nové tváre módnej scény ma posunuli v mojej práci. S Bratislavskými módnymi dňami spolupracujem len zopár mesiacov a už budem po tretíkrát predstavovať svojú prácu na tomto podujatí. Taktiež mi projekt veľmi pomohol v mojej prihláške na prestížnu návrhársku školu, kde sa hlásim. Je to pre nich veľké plus, ktoré mi dáva pri príjmacom procese plusové body," hovorí Victor. 

Victor ako jediný z návrhárov na jarnej časti pripravil dámske a pánske modely voľnejšieho strihu, ktoré značne niesli jeho rukopis. 

ntms002.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ntms007.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Viac sa dozviete z nášho rozhovoru: 

Bratislavské módne dni 2018: VICTOR VARG

Autor: 
Denis Konečný

LÁKA ŤA SVET MÓDY? TERAZ MÁŠ JEDINEČNÚ MOŽNOST ZVIDITEĽNIŤ SA AJ TY!

Záujemcovia o súťaž sa s výtvarnými návrhmi (šesť až osem) môžu prihlásiť do 30. júna. Odborná porota z nich vyberie najlepšie kolekcie, ktoré potom v reálnej podobe budú prezentované na septembrových BMD. Predsedníčkou poroty súťažného projektu je módna návrhárka Iveta Lederer.

Podmienky nájdete TU. 

- - Inzercia - -