Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Barbara Bush: Perly by mali prekryť vrásky

apríl 18, 2018 - 14:53
,,Vezmite si perly, šialené ponožky a pripojte sa k nám oslavovať narodneniny Georgea a Barbary Bush!" Písalo sa minulý rok na oficiálnej facebookovej stránke knižnice a múzea Georgea Busha. Verejná oslava narodenín bola vtedy spojená s podávaním koláčov, zmrzliny, popcornu a občerstvenia.

Perly a farebné ponožky

V roku 1989 sa Barbara Bushová objavila v kráľovsky modrých inauguračných šatách doplnených o trojradový náhrdelník z umelých perál, ktorý bol v tom čase akýsi výstrel do módneho sveta. Perlový náhrdelník nazývaný aj "Barbara Bush Pearls" vytvoril kráľ bižutérie Keneth Jay Lane. Presne ten istý návrhár, ktorý stojí aj za kultovým perlovým náhrdenlníkom pre Audrey Hepburn vo filme Raňajky u Tiffanyho. Dva mesiace po inaugurácii robil Lane rozhovor pre americký denník Chicago Tribune, v ktorom uviedol: ,,Dopyt po náhrdelníku je taký veľký, akoby práve vynašli perlu. Tento typ náhrdelníka som robil roky, ale bola to práve Barbara Bush, ktorá zvýšila jeho predaj doslova na strop."

V jednom z rozhovorov so svojou vnučkou Jennou z roku 2015 pani Bushová zavtipkovala.: ,,Perly by mali prekryť vrásky, ale už to nerobia. Nemôžete ich nosiť po celej tvári.“ Od času inaugarácie sa perly stali poznávacím znamením prvej dámy.

Na fotografii vnučka Jenna

Nezaostával však ani jej manžel, George Bush. Jeho typickým znakom boli zasa farebné ponožky, ktorými prekvapoval počas verejných vystúpení. Ako povedala pri jednej z príležitosti jeho vnučka Jenna: ,,Dedko si na dobré ponožky potrpí. Najmä farebné. Prečo sa nudiť iba čiernymi?"

Aj z toho dôvodu sa každoročných oslavách ich narodenín odporúčal dresscode v podobe náhrdelníka z perál u dám a farebných ponožiek u pánov.

Minuloročná pozvánka na oslavu narodenín

18558578_10154231168356324_7936215682693298855_o.jpg

Foto: 
Facebook George Bush Presidential Library and Museum

18950960_10154285759326324_4382838229489976346_n.jpg

Foto: 
Facebook George Bush Presidential Library and Museum

Pôsobila ako babička

Aj vďaka svojej priamosti, ľudskosti a správaniu bez akejkoľvek pretvárky bola pani Bushová v časoch vlády svojho manžela ešte populárnejšia, ako on sám. Do Washingtonu vniesla babičkovský štýl, ktorý charakterizovali aj sivé vlasy. Podľa jej slov bolo dôvodom toho, že si ich nefarbila to, že chcela robiť veci ako plávanie a chlór z bazénov by ich farbu zničil.

Vychovala 6 detí a uznávala rodinné hodnoty

Manželka 41. prezidenta Spojených štátov amerických Georgea Herberta Walkera Busha vždy pôsobila prirodzene, ako starostlivá matka aj babička. Manželia Bushovci mali šesť detí: najstarší George W. Bush, ktorý sa neskôr tiež stal prezidentom USA. Ich dcérka Robin ako štvorročná zomrela a na uctenie jej pamiatky založili nadáciu podporujúcu výskum leukémie. Syn Neil zase dlho nevedel čítať, čo Barbaru Bushovú inšpirovalo k založeniu nadácie na boj s analfabetizmom. Ako prvá dáma si svojím príjemným a rozvážnym vystupovaním celkom získala Američanov. Zapájala sa aj do boja proti AIDS a vďaka svojej aktivite dokázala túto tému pred americkou verejnosťou odtabuizovať. Uznávala tradičné rodinné hodnoty, takže ju za jej postoje a názory veľmi často kritizovali feministky a nezávislé ženy. Spolu s manželom žijú v texaskom Houstone.

George a Barbara s deťmi

Zdroj: Slovenka, thebatt.com, smh.com

- - Inzercia - -