Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Najobľúbenejšie destinácie v roku 2018: Ako ich vniesť do interiérov?

máj 02, 2018 - 12:01
Radi objavujete nové miesta, ale dovolenka je ešte ďaleko? Netrápte sa! Predstavujeme vám sprievodcu najatraktívnejšími turistickými destináciami v roku 2018. Prinášame vám tipy, ako jednoduchým spôsobom vykúzliť atmosféru malebného Čile, mystického Bali, krásneho Japonska a farebného Španielska aj vo vašej domácnosti.

Čile

Podľa rankingu Lonely Planet sa Čile v roku 2018 dostalo na vrchol rebríčka najobľúbenejších destinácií! V tejto mimoriadne rozmanitej krajine spoznáme okrem rozvinutého turistického mesta Santiago divoké oblasti Patagónie. Toto územie bolo kedysi obývané Indiánmi. Dnes, stále tajomné a dôkladne nepreskúmané, pôsobí na návštevníkov silným dojmom. Snívate o čilskej atmosfére vo vašom bývaní? Stavte na eklekticizmus! Štýl inšpirovaný Čile je mimoriadnou zmesou energického boho s tradičným remeslom. Nevyhnutné sú tu dekorácie zo surového dreva, kožených prvkov a strapcov. Najlepšie je skombinovať ich s nábytkom v jasných farbách - béžovej a šedej. Vďaka tomu interiér získa ľahký rekreačný charakter. A čo textílie? Vyberte si tie s etno-motívmi. Sú najmódnejšie a vládnu v tejto sezóne.

Bali

O Bali sa hovorí, že je ostrovom šťastných ľudí. Návštevníkov láka fascinujúcou kultúrou a úchvatnou prírodou. Ako vniesť jedinečnú atmosféru indonézskeho ostrova do vášho domova? Stavte na doplnky! Hinduizmus je na Bali hlavným náboženstvom. Podľa tradície Balijčania niekoľkokrát denne prinášajú dary, aby vzdali česť bohom. Nechajte sa inšpirovať týmto rituálom a skúšajte pravidelne skrášľovať svoje bývanie! Využite kvety, ovocie a aromatické kadidlo, ktoré sú nevyhnutnosťou každej balijskej štylizácie. Tradičné ostrovné rituály sa nemôžu uskutočniť bez bohato zdobených kostýmov. Nech aj u vás doma nechýba lesk zlata a striebra - vo forme rámov zrkadiel, váz, azúrových lucerien alebo sošiek Budhu. Tá bude hviezdou aranžovania a v prítomnosti ratanového stolíka či s pomocou čajovej súpravy prinesie magickú atmosféru Bali.

Japonsko – Wabi-sabi

Japonsku sa hovorí „krajina vychádzajúceho slnka” a je to jedno z najkrajších miest na svete. Vďačí za to mimoriadnej kombinácii kultúry Ďalekého východu s dlhodobo pestovanou vlastnou tradíciou.
V starých štvrtiach môžete obdivovať krásne budhistické chrámy, úchvatné paláce a jedinečné záhrady. A to všetko bez uponáhľanosti, so sústredením sa na „tu a teraz“. To je filozofia wabi-sabi, ktorú si zamiloval svet interiérového dizajnu! Jej hlavné motto znie: nádhera je ukrytá  v pominuteľnosti a nedokonalosti . „Wabi znamená jednoduchosť, zatiaľ čo sabi je krása vyplývajúca  z plynutia času. Interiér v štýle wabi-sabi nie je dokonalý - podobne ako človek, podlieha času  a prírodným procesom. Ak sa rozhodnete pre takúto štylizáciu, stavte na nábytok vo farbách zeme  a skombinujte ho s keramickými doplnkami. Vneste do interiéru prírodné textílie z ľanu a bavlny. Farbené starodávnou japonskou technikou šibori dokážu, že krása je často vecou náhody," hovorí Delia Fischer, zakladateľka a kreatívna riaditeľka Westwing.

Španielsko

Chcete osviežiť interiér v španielskom štýle? Westwing prichádza na pomoc! Ak ste odvážni
a extravagantní, inšpirujte sa Barcelonou. Vzorované vankúše, koberce a nábytok v sýtych farbách dokonale zapadajú do atmosféry tohto umeleckého mesta. Fanúšikom miest, ktoré spájajú tradíciu
s modernosťou, sa určite zapáči štýl Valencie! V takomto interiéri nemôžu chýbať dekorácie zo skla, keramické kachličky azulejos a červena farba odrážajúca tanec paso doble. Poslednou ponukou je očarujúca Andalúzia, kde sa španielska kultúra mieša s arabskou. Jej atmosféru zažijete, ak sa rozhodnete vniesť do interiéru textílie s exotickými motívmi a zlaté alebo mosadzné dekorácie. Nechcete vaše bývanie meniť radikálne? Na začiatok usporiadajte v španielskom štýle svoje obľúbené miesto – napríklad kuchyňu! Pomocou nápaditého farebného kuchynského riadu a doplnkov vnesiete do interiéru južanskú radosť a energiu.

Produktové foto: www.westwing.sk

Titulná foto: pixabay.com

- - Inzercia - -