Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Zákulisie výroby týždenníka Slovenka: Prinášame vám naše bláznivé rozhovory!

máj 02, 2018 - 12:29
Do zákulisia výroby časopisu čitatelia nevidia. Okolnosti, za ktorých vznikajú rôzne články a rozhovory, nie sú vždy príjemné, no občas sa s nami náhody pohrajú a vzniknú bizarné situácie, ktoré sú na prvé počutie len ťažko uveriteľné. Pravdou však je, že sa naozaj stali a nám slúžia ako rozosmiatie nielen v aprílovej nálade.

Vo víne je pravda i odvaha 

Celý deň podávajú výkony na pľaci alebo zlezú z koncertného pódia či z divadelných dosiek. Noc je ešte mladá, stíhajú stretnutie s novinármi, veď ráno si trošku pospia, veď tak je nastavený rytmus šoubiznisu, ktorému sa aj my novinári musíme prispôsobiť. Endorfíny vyplavené, svet je gombička, pri diktafóne sa preberajú príjemné témy a zážitky, padne prvý pohár vínka, druhý a do tretice... nuž nebudeme menovať a zachádzať do detailov, ale už sa stalo, že aj redaktorky zo Slovenky museli svojich respondentov vyslovene podoprieť a odniesť domov či do hotelovej izby. Tragédia sa nekoná, len s autorizáciou je to potom trošku zložitejšie, keďže vínna réva občas rozviaže jazyk a pri písanom texte sa nestíhajú diviť.

Útek na toalety

Byť známou, krásnou herečkou je občas prekliatie, ale utekať pred očareným fanúšikom na dámsku toaletu, aby sme v pokoji mohli dokončiť rozhovor, to sa naozaj nestáva často. Sedeli sme v jednej z bratislavských reštaurácií, vychutnávali si ľahký letný obed, rozprávali sa o všetkom možnom, no najmä o slovenskom filme, keď moju respondentku začal prebodávať intenzívny pohľad muža, sediaceho pri vedľajšom stole. Tichý obdiv mu však po pár minútach nestačil, a tak sa rozhodol k nám jednoducho prisadnúť. Ako novinárka som sa následne stala svedkom dosť neobratného dvorenia. Prosby o to, aby nás obe nechal pracovať ďalej, nepadli na úrodnú pôdu, nepomohlo ani naše odsadnutie si od neho. A vtedy známa herečka zavelila – ideme. Na dámskej toalete, stojac pri umývadlách, sme rozhovor za pár minút dokončili. Odvtedy sme spolu urobili ešte niekoľko rozhovorov a vždy pri ich dohadovaní herečka nezabudne dodať – „ale vyber kaviareň, kde majú pekné vécka“.

Zamknutí v divadle

S hercom a komikom Miroslavom Donutilom je stretnutie vždy príjemné, no ak čakáte salvy smiechu, mýlili by ste sa. Pán Mirek je skôr z tých mĺkvejších profesionálov, ktorý trpezlivo odpovedá na otázky, no jeho ostrovtip sa prebúdza pri nezvyčajnej situácii. Stretli sme sa po nakrúcaní zábavného programu v jednom bratislavskom divadle. Zhon okolo nás bol o čosi väčší, než nám obom bolo príjemné, a tak pán Donutil navrhol, aby sme sa presunuli niekam, odkiaľ by som vety nahraté na diktafón mala pri spisovaní šancu aj počuť. Originálna voľba padla na osvetľovačskú kabínku divadla. Nebolo by na tom nič zvláštne, ale zrejme sme sa priveľmi zarozprávali, keďže zrazu sme sa ocitli v úplnej tme, ktoré pretínala len malá červená diódka svietiaca na diktafóne. Rozhovor sme dokončili, no von sme sa už nedostali. Medzičasom sme totiž ostali v divadle sami a zamknutí. Nik totiž nepredpokladal, že by sa dvaja ľudia nachádzali ešte v malej osvetľovačskej kabínke. Nuž a kým sme sa dočkali „vyslobodenia“, za ten čas by vznikli ďalšie dva rozsiahle rozhovory. No aspoň sme sa obaja zasmiali.

doktor_martin_01.jpg

Foto: 
SITA

Seknutá supermodelka

Rozhovor dohodnutý, otázky pripravené, vyrážame. Za Adrianou Sklenaříkovou som vtedy cestovala do Prahy. Stretnúť sme sa mali v jednej reštaurácii, no na poslednú chvíľu mi prišla správa, že Adriana by sa radšej stretla vo svojej hotelovej izbe. Náhlu zmenu som pochopila, keď som do izby vstúpila. Krásna Adriana ležala upravená a usmiata na gauči, no vstať a podať mi ruku jednoducho nevzládla. „Nehnevajte sa, že vás vítam takto, ale seklo ma v krížoch. Som rada, že vydržím ležať, no nechcela som rušiť náš rozhovor, keď ste za mnou šli takú diaľku. Len ma nerozosmievajte, ťažko sa mi smeje.“ Profesionál sa nezaprie. Ani za týchto okolností.

sklenarikova-2.jpg

Foto: 
arc

S Madonniným bratom v hoteli

Aj s bratom svetovej star Madonny Christopherom Cicconem, ktorý robil slávnej sestre niekoľko rokov manažéra a producenta, sme robili rozhovor v hoteli. Na Slovensko prišiel, aby dohliadol na výrobu topánok, ktoré podľa jeho dizajnérskych návrhov vyrábali v Partizánskom. Keď som vstúpila do jeho hotelového apartmánu na bratislavskom Korze, z vedľajšej izby sa ozývalo šuchotanie a slová: rýchlo nohavice, košeľu. Z miestnosti po chvíli pricupkal dobre živený chlapík v ledabolo zapnutej posteli, v ponožkách. Vo svojom decentnom kostýmčeku a lodičkách som si pripadala akosi nenáležite. Nonšalantne sa rozvalil na pohovke ako nejaký koloniálny Brit, ale vo svojich odpovediach bol profík. Odpovedal na všetko, napríklad aj prečo tak „naložil“ Madonne vo svojej knihe. Rozhovor rázne ukončil pri otázke, prečo sa slávni bohatí súrodenci nepostarali o svojho brata – bezdomovca.

Opora na fotke

Keď sme nedávno fotografovali veľkonočnú titulku s Oľgou Dúbravskou a jej synmi, zastali sme uprostred zimnej záhrady a Oľga h ovorí: ,,Presne si pamätám, tu sme vás fotili chalani, keď ste boli  malí..." Chlapci, Samko aj Dominik mali vtedy o šesť rokov menej, Domčo, ako ho doma volajú, ešte nevedel dobre sedieť. A vtedy mi to zaplo: ,,Oli, veď to nebolo v zimnej záhrade, ale v kuchyni. Fotili sme na titulku Praktickej Slovenky, malého Dominika sme posadili na kuchynský drez, ale ten stále padal. Preto som si za Dominika čupla a držala ho dovtedy, kým sa nepodaril najlepší záber. Takže na titulke som aj ja," hovorím... ,,Vieš, že máš pravdu? Pozeraj. Vytiahla mobil a pozerala si roky uloženú fotku. Na origináli je kúsok tvojej ruky aj tvojho zadku..." smiala sa Oľga a aspoň sme našim smiechom rozveselili chalanov. :-)

dubr.jpg

Foto: 
arc

- - Inzercia - -