Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Neničte si vlasy: Toto sú ich najväčší nepriatelia!

máj 03, 2018 - 10:44
Ak si každé ráno žehlíte vlasy, zabudnete si dať aspoň raz za týždeň masku a sérum na pokožku zatiaľ nepoužívate, zvážte, či sú týmito rozhodnutiami nadšené i vaše vlasy. Viete, čo ich najviac ničí?

Nepriateľ číslo jeden - farba

Ak ste si doteraz nenašli dobrú kaderníčku a vlasy si farbíte sama, zamyslite sa, či sa predsa len neobjednáte na profesionálne farbenie. Farby na domáce použitie sú z roka na rok kvalitnejšie, ale zatiaľ sa nevyrovnajú tým, ktoré vám ponúknu v kaderníctve. Pokiaľ vás tento rituál doma baví, dodržiavajte aspoň pokyny na letákoch a po farbení používajte regeneračné masky. Výborný je domáci zábal s olivovým olejom a žĺtkom.

shutterstock_277946831.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Nepriateľ číslo dva - slnko a mráz

V lete určite nezabúdajte na prípravky, ktoré obsahujú UV filtre. Vlasom škodí slnko, chlórovaná i morská voda aj sušenie na slnku. Nezabúdajte, že vlasy trpia i v mraze a vo vetre či pri prechádzaní zo studeného do teplého prostredia. Pomôžte im výživnými a regeneračnými maskami.

beach-3369140_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

Nepriateľ číslo tri - stylingové prípravky

Bez nich vlasy asi nebudú vyzerať úplne ideálne, ale pamätajte, že v tomto prípade je menej vždy viac. V trende sú aj tak účesy, ktoré vyzerajú čo najprirodzenejšie - vzdušné, ľahké a pružné.

Nepriateľ číslo štyri - žehlenie a fénovanie

Bez upravených vlasov si pravdepodobne nemôžete dovoliť ísť do práce, lebo by na vás kolegyne ukazovali prstom. Ale ak zostávate doma, alebo iba medzi blízkymi, vlasy si len umyte, ošetrite maskou a nechajtej ich voľne uschnúť bez dráždenia horúcim vzduchom.

hairdressing-1516345_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

Nepriateľ číslo päť - starnutie

Ako všetko, aj vlasy rokmi strácajú pevnosť, silu i pružnosť, lámu sa, menej rastú a viac vypadávajú. Čas nezastavíte, ale vlasom môžete dávať kvalitnejšiu starostlivosť, pravidelne chodiť na preventívne prehliadky, aby ste boli zdraví a strážiť si dostatočný príjem vitamínov a minerálov. Po štyridsiatke sa vám vlasy poďakujú okrem regeneračných prípravkov aj za výživové doplnky stravy. 

Titulná foto: shutterstock.com

- - Inzercia - -