Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Cez Noc múzeí a galérií vypravia do mesta historické vozidlá

máj 18, 2018 - 21:37
V súvislosti s celoeurópskym podujatím Noc múzeí a galérií vypraví Dopravný podnik Bratislava (DPB) v sobotu do mesta historické vozidlá. Mimoriadna preprava historickými vozidlami počas tohto podujatia bude pre cestujúcich zadarmo. DPB o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke. V rámci podujatia budú premávať historické vozidlá od 11:00 do 24:00.

Električková linka H1 bude jazdiť po trase Hlavná stanica, Imricha Karvaša, Radlinského, Obchodná, tunel, nábrežie, Mostová. Pokračovať bude po trase Jesenského, Námestie SNP, Obchodná, Radlinského, Imricha Karvaša a späť na Hlavnú stanicu. Dopravu zabezpečia električky BMEŽ 31, ČKD Tatra T3 275 v čase od 12:30 do 24:00. Električková linka H6 cestujúcich odvezie po trase Karlova Ves, Karloveská, Botanická záhrada, nábrežie, Mostová, Jesenského, Námestie SNP, tunel, nábrežie, Botanická záhrada, Karloveská a Karlova Ves. Premávať budú električky ČKD Tatra T2 215 a K2 317 v čase od 13:00 do 24:00.

Záujemcovia budú mať k dispozícii aj historické trolejbusy. Linka H12 bude premávať po trase Zimný štadión, Záhradnícka, Legionárska, Šancová, Pražská, Prokopa Veľkého, Lovinského a Valašská. Premávať budú trolejbusy Škoda 9Tr 53 a 14Tr v čase od 11:30 do 22:30. V sobotu budú po meste jazdiť aj historické autobusy. Linka H29 prevezie verejnosť po trase Most SNP (nástupište č.2), nábrežie, Botanická záhrada, Riviera, Devínska cesta, Hrad Devín a späť k Mostu SNP. Premávať budú autobusy 3350, 2999 (Karosa Cabrio), partnerské autobusy KHA 1382, ŠL 11 v čase od 10:30 do 21:00.

Odchody z konkrétnych zastávok historických vozidiel nájdu záujemcovia na webovej stránke bratislavského dopravného podniku. K dispozícii je na stránke DPB aj zoznam zapojených inštitúcií do podujatia Noc múzeí a galérií 2018 spolu s dostupnosťou linkami MHD. Otváracie hodiny, vstupné a adresy zapojených inštitúcií nájdu návštevníci na oficiálnej webovej stránke k podujatiu na adrese http://www.nmag.sk/.

Noc múzeí a galérií sa koná na Slovensku a v ďalších krajinách Európy pri príležitosti 18. mája - Medzinárodného dňa múzeí. Rozhodnutie o Medzinárodnom dní múzeí prijala generálna konferencia Medzinárodnej rady múzeí (ICOM, International Council of Museums) v Moskve v roku 1977. Rezolúciu o ustanovení 18. mája za Medzinárodný deň múzeí podporilo 108 národných komitétov. Podporiť význam Medzinárodného dňa múzeí si dala za cieľ začiatkom tohto milénia aj francúzska iniciatíva, ktorá stála pri vzniku Nuit européenne des musées (Európska noc múzeí) pod patronátom Rady Európy. Podujatie má prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu.

- - Inzercia - -