Dnes je streda, 20.marec 2019, meniny má: Víťazoslav, Klaudius
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ivo Nesrovnal: Lesy okolo Bratislavy nesmú byť hospodárskou plantážou

máj 21, 2018 - 09:53
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dnes požiadal ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú o stretnutie v súvislosti s potrebou intenzívnejšej ochrany lesov v Malých Karpatoch a okolí Bratislavy.

„Nedávno som o tejto téme rokoval s ministrom životného prostredia SR L. Solymosom, ale tento týždeň ma veľmi znepokojili vyjadrenia Lesov SR, ktoré nenašli legitímne dôvody na zastavenie ťažby dreva v miestach ako Devínska Kobyla alebo Vydrica. Navyše na Devínskej Kobyle vraj vyčlenili iba 25 % územia bez ťažby. To je pre mňa ako primátora necitlivé voči Bratislavčanom“, povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

 „Bratislava sa ako hlavné mesto pýši veľkým bohatstvom – obrovským množstvom zelených lesov. Ako primátor som si vedomý svojej povinnosti chrániť toto bohatstvo. Názor, že prímestské lesy v okolí Bratislavy majú byť hospodárskou plantážou patrí do minulého storočia. Dnes chceme zdravé lesy ako priestor pre športové, rekreačné aktivity a oddych. Spolu s mnohými ľuďmi chceme pre Malé Karpaty vyšší stupeň ochrany a je načase, aby týmto hlasom začali lepšie počúvať a rozumieť aj na ministerstve a štátnych lesoch“, uviedol Nesrovnal.

 Poznámka: Podľa medializovaných informácii od Lesov SR sa na úplne zastavenie ťažby na Devínskej Kobyle a vo Vydrici „nenašli doteraz legitímne dôvody“. "Lesy SR na posilnenie verejnoprospešných funkcií vyčlenili tzv. zóny bez zásahu, ktorých výmera je vyše 280 ha. To predstavuje z celkovej plochy lesov Devínskej Kobyly takmer 25 percent," uviedol pre TASR 16. mája 2018 vedúci Lesnej správy Bratislava Martin Knurovský.

Zdroj: bratislava.sk

- - Inzercia - -