Dnes je streda, 20.marec 2019, meniny má: Víťazoslav, Klaudius
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Užite si historické scény, módne prehliadky a koncerty: Navštívte festival Cestovanie časom!

máj 25, 2018 - 19:07
Staré Mesto aj tento rok pripravilo festival Cestovanie časom, ktorého cieľom je priblížiť minulosť a zároveň ju prepojiť so súčasnosťou. Ulice Starého Mesta už po tretíkrát ožijú historickými scénickými výjavmi, módnymi prehliadkami, koncertmi a aktivitami pre deti.

Festival začne v piatok 29. júna o 18.00 koncertom Klasika v Bratislave v podaní symfonického a komorného orchestra bratislavského Konzervatória.

V sobotu 30. júna sa na jednotlivých stanovištiach študenti Konzervatória predstavia v scénických výjavoch a klauniádach. Svoje umenie vám ukážu Kelti, ale aj ĽH Fidlikanti, ktorá bude súčasťou stanovišťa Kortesačky v Prešporku. Kortesačky si zahrá Katarína Feldeková a Jana Bútorová.  Pri soche Schöne Náciho vás pobaví Napoleon v Bratislave a zaujmú dobové módne prehliadky, ktoré pripravilo kostýmové štúdio Elijana. Hudobno-umelecké pásmo Rozprávočky Rúfusa s pesničkami ozvú sa  a tematické maľovanie na stojanoch oživí Letnú čitáreň u Červeného raka. Bratislavský živý orloj sa aj tento rok predstaví na balkóne hotela Carllton. Opätovne sa stretnete s  postavičkami, ktoré sa viažu k Bratislave (Chatam Sofer,  Mestský kat, Rytier Roland, Obor Klingsor, Bosorka či Pani Bratislava).    

Program v uliciach začne o 15.00 hod.  

Hviezdoslavovo námestie bude patriť deťom. Aj tento rok bude pre našich najmenších pripravený Renesančný dvor, kde si môžu naši najmenší pripraviť a ochutnať dobové jedlá, zatancovať si dobové tance, stať sa rytiermi či žonglérmi. Sprevádzať ich budú Poustevníci z Brna. Tvorivé aktivity pripravila v rámci festivalu aj Bibiana a klub Kiwanis.

Záver programu bude patriť scénickej kompozícii z histórie Bratislavy s názvom Cestovanie časom. Scenár kompozície, v ktorej sa predstavia známe tváre ako Ján Slezák, Zuzana Hasová, Peter Šrámek, či Bibiana Ondrejková pripravil Daniel Hevier.  Réžia Karol Rédli, účinkujú herci a študenti bratislavského konzervatória. Bodku za festivalom dajú Cigánski diabli so sólistkou Vanessou. 

Súčasťou festivalu budú trubadúri hlásnici, ktorí budú pozývať na jednotlivé stanovištia.  

Festival Cestovanie časom, ktorý finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj bude zároveň otvorením Staromestského kultúrneho leta.     

Program festivalu:

29. jún, 18.00, Hviezdoslavovo námestie

Klasika  Bratislave

Koncert symfonického a komorného orchestra Konzervatória 

30. jún 15.00 – 18.30 Historické centrum Starého Mesta 

Bratislavský živý orloj – hotel Carlton

Óda na radosť – klauniáda, Keltské tance -  Pred Univerzitnou knižnicou

Kortešačky v Prešporku,  ĽH Fidlikanti – Fontána Ventúrska/Panská 

Ako sa vyštafírovať na korzo, Napoleon v Bratislave – Pri soche Schöne Náciho

Rozprávočky Rúfusa s pesničkami ozvú sa, Maľovanie na stojanoch – Letná čitáreň u Červeného raka

Renesančný dvor, tvorivé aktivity pre deti – Hviezdoslavovo námestie

19.00 Hviezdoslavovo námestie 

Cestovanie časom – scénická kompozícia z histórie Bratislavy

Cigánski diabli

- - Inzercia - -