Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Braňo Deák: Slávny budem až v Hollywoode

máj 31, 2018 - 17:21
Pozná ho celé Slovensko, deti sa s ním chcú fotiť, ale on dá občas prednosť legu či bicyklovaniu. Obľubuje aj matematiku. Rodičia ho učia, ako zostať skromným, aj keď ho dnes mnohí označujú za detskú hviezdu. Sedemročný Tobias Král momentálne hviezdi po boku Braňa Deáka v seriáli Oteckovia a svojou bezprostrednosťou a úprimnosťou si získal srdce nejednej malej i veľkej diváčky.

Tobias Král sa v úlohe Maxa neobjavil na televíznych obrazovkách po prvý raz. Premiéru mal v seriáli Búrlivé víno, videli sme ho aj v Rodinných či Susedských prípadoch. Žije si svoj normálny detský život so sestrou Karolínkou a rodičmi v Malackách na Záhorí. No kým niektoré iné deti majú v každodennom živote na programe krúžky či hranie na hudobných nástrojoch, pre Tobiasa je normálne nakrúcanie.

branodeak.jpg

Foto: 
Markiza

Umelecké gény z rodiny

Tobiasko mal po kom zdediť umelecké gény. Jeho strýka, herca Stana Krála, takisto pozná celé Slovensko z mnohých divadelných, televíznych i dabingových úloh. Ten sa úspechom Tobiaska aj Karolínky veľmi teší, a ak sa mu niečo naozaj páči, tak synovca i neter pochváli. S rodinou svojho brata trávili desať rokov spoločne Vianoce, dnes sa viac stretávajú na spoločných rodinných stretnutiach, aj keď voľného času je málo.

Rodičia Rasťo a Mia sú rovnako umelecky zameraní, orientujú sa na hudbu. Tobias je už odmalička obklopený hudobnými nástrojmi. Rasťo učí teóriu hudby i klavír na ZUŠ v Malackách. Mia sa venuje koncertom pre deti. Spolu nahrali aj tri tematické detské CD o farbách, mesiacoch v roku, ako aj zimné pesničky, ktoré spievala už aj dvanásťročná Karolínka. Na poslednej pripravovanej piesni naspieval vokály i sólo už aj Tobiasko.

Aj Karolínku láka herectvo. Už šesť rokov sa venuje divadlu i umeleckému prednesu. „Tento rok sa opäť dostala na celoslovenské kolo Hviezdoslavovho Kubína v prednese prózy. Je tiež veľmi talentovaná,“ hovorí mama Mia. Karolínka bratovi veľmi fandí a v kútiku duše dúfa, že aj jej sa podarí sen – zahrať si pred kamerou. „Veríme, že jej čas ukázať sa na obraze ešte len príde,“ dodáva Mia.

Práve vďaka hudbe sa Rasťo aj Mia zoznámili a vďaka hudbe sú Tobias aj Karolínka na svete. Miu, ktorá pochádza z Prievidze, s Rasťom zoznámil ich spoločný známy – muzikant. Založili kapelu, s ktorou hrávali vo Švajčiarsku. Tam sa zrodila aj ich láska. Keď bola po siedmich rokoch vzťahu na ceste Karolínka, vrátili sa na Slovensko a usadili sa v Rasťových rodných Malackách...

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka Slovenka 21/2018!

- - Inzercia - -