Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Svadobné líčenie krok po kroku: Buďte romantická do posledného detailu!

jún 01, 2018 - 13:18
Vysnívali ste si svadbu ako z rozprávky? Inšpirujte sa romantickým lookom podľa vizážistu značky Dermacol Tomáša Vidu, v ktorom slovenská herečka Mária Havranová pôsobí ako princezná.

Prirodzene krásna pleť

Základom romantickej vizáže je dokonalá, no pritom prirodzene pôsobiaca pleť. Vizážista zvolil dlhotrvácny tekutý mejkap so strednou krycou schopnosťou, ktorým pokožku farebne zjednotil a dodal jej svieži vzhľad. Jemné nedokonalosti a kruhy pod očami prekryl tuhým korektorom. Oba produkty naniesol a zapracoval pomocou navlhčenej kozmetickej hubky a zafixoval sypkým transparentným púdrom bielej farby, ktorý pleť rozjasní a dokonale sa prispôsobí jej odtieňu. Na záver použil ešte lícenku broskyňovej farby s rozjasňovanom, ktoré dodajú celému líčeniu iskru.

Zdokonaľujúci tekutý make – up Noblesse Fusion, Dermacol – 14,99 eura
Transparentný fixačný púder WHITE, Dermacol – 8,79 eura
Farba na líčka s rozjasňovačom č. 2, Dermacol – 9,59 eura

Oči: jemné, a pritom dramatické

Obočie je prirodzeným rámom tváre a dodáva jej výraz. Vizážista ho najskôr vyplnil vodoodolným púdrovým tieňom na obočie a jeho tvar zvýraznil krémovou ceruzkou telovej farby a rozjasňovačom. 

Pri romantickom looku sú tmavé farby považované za tabu. Vizážista preto najskôr použil na celé viečko svetlý ružový tieň, ktorý rozmazal do stratena až nad hornú líniu oka. S precíznejším štetcom potom vykreslil záhyb tehlovo hnedou. Oba tiene zapracoval krúživými pohybmi do prirodzených prechodov. Pohyblivé viečko a vnútorný kútik zosvetlil bielou. 

Potrebnú dávku dramatickosti dodala jemnému líčeniu čierna linka. Na jej vytvorenie použil fixku, s ktorou je aplikácia jednoduchá a presná. 

Výrazné riasy dosiahol pomocou zahusťujúcej a predlžujúcej riasenky.

 

Púdrový tieň na obočie, Dermacol – 7, 69 eura
Korektor a rozjasňovač pod obočie Gorgeous Eyebrow 2 v 1, Dermacol – 7,69 eura
Paletka očných tieňov Quattro baked č. 9, Dermacol – 7,69 eura
Precízna fixka na oči Black Sensation, Dermacol – 3,79 eura
Predlžujúca riasenka s okamžitým efektom umelých rias Selfie, Dermacol – 5,69 eura

Zaostrené na pery

Aj pery sú počas svadobného dňa vystavené zaťažkávacej skúške, správny výber rúžu preto netreba podceniť. V súčasných trendoch dominujú najmä matné odtiene, ktoré vydržia dlhšie ako lesk alebo krémový rúž. Pri aplikácii použil vizážista aj malý precízny štetec, ktorým vyfarbil kútiky úst a vonkajšiu líniu pier.

 

Tekutý matný rúž Matte Mania č. 15, Dermacol – 7,69 eura


Vizáž a vlasy: Tomáš Vida/Dermacol
Foto: Lenka Imrichová/Dermacol
Styling: Monika Blahová
Modelka: Mária Havranová

- - Inzercia - -