Dnes je streda, 27.marec 2019, meniny má: Alena
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zamestnanci Domovov sociálnych služieb si finančne prilepšia

jún 12, 2018 - 16:43
Zamestnanci Domovov sociálnych služieb (DSS) v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) si finančne prilepšia.

Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval predseda BSK Juraj Droba s tým, že od kraja po novom dostanú odmenu vo výške 600 eur raz ročne, ktorá sa rozdelí na dvakrát po 300 eur. “Prvá časť bude vyplatená tento mesiac a druhá by mala byť vyplatená k decembrovej výplate,“ uviedol ďalej Droba. Na odmeny pre sociálnych pracovníkov pôjde z rozpočtu kraja dvakrát po 570-tisíc eur, čiže spolu 1,140 milióna eur.

Podľa podpredsedu BSK Mikuláša Krippela sa odmeny budú týkať 14 zariadení, ktorých je BSK zriaďovateľom, a 947 zamestnancov. “Výška odmeny by mala byť 600 eur v priemere ako celkový náklad na zamestnanca,“ povedal podpredseda kraja. Ako ďalej dodal, o konkrétnej sume, ktorú dostane zamestnanec, rozhodnú riaditelia jednotlivých krajských zariadení.

“V zariadeniach sociálnych služieb pracujú najmä ľudia, ktorí pomáhajú iným so zdravotným postihnutím. Ide o sociálnych pracovníkov, opatrovateľky, ľudí, ktorí pomáhajú pri úkonoch týmto ľuďom, lebo sa už nezvládajú starať sami o seba. Naším cieľom je aj zdvihnúť status týchto zamestnancov. Vieme, že v týchto zariadeniach nie je dostatok zamestnancov a postupnými krokmi, či už zvyšovaním miezd, alebo vo forme odmien, by sme chceli aj týmto povedať ľuďom, že máme o ich prácu záujem,“ pripomenula riaditeľka Odboru sociálnych vecí BSK Michaela Šopová.

- - Inzercia - -