Dnes je streda, 27.marec 2019, meniny má: Alena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prípravy na Majstrovstvá sveta v hokeji 2019 v plnom prúde

jún 24, 2018 - 15:14
Hlavné mesto sa pripravuje na budúcoročné Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a pokračuje aj v plnení svojich záväzkov. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dnes osobne kontroloval stav prác na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, ktorý bude dejiskom šampionátu. Aktuálne sa uskutočňuje viacero opráv, v rámci údržby a modernizácie štadióna.


Aktuálne na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa uskutočňujú viaceré práce. Najväčšou opravou je odstránenie havarijného stavu chladiaceho systému a rozsiahlejšia oprava a repasácia chladiaceho systému. Zároveň bol ukončený proces verejného obstarávania na nákup stroja na úpravu ľadu a orezávača ľadu. Na tieto práce mesto v tomto roku vyčlenilo zo svojho rozpočtu spolu  655-tisíc eur. 

Okrem toho vyčlenila mestská organizácia STARZ  zo svojho rozpočtu financie na opravy, údržbu a modernizáciu v čiastke cca 510 000 Eur. Z uvedených prostriedkov zabezpečí  servis a opravu motorgenerátora, servis a opravu výmenníkovej stanice,  servis informačných sietí, opravu vzduchotechnických zariadení, servis zariadení na úpravu ľadu , opravu turniketov a opravu aktívnych informačných systémov. Niektoré práce budú prebiehať ešte aj v roku 2019, do začatia šampionátu.

V roku 2018 bude tak na opravy, údržbu a modernizáciu ZŠ O. Nepelu vynaložených celkom 1 165 000 Eur. V minulom roku bolo spolu na opravy, údržbu a modernizáciu ZŠ vynaložených 684 510 Eur. Práce boli zamerané najmä na zabezpečenie bezporuchového chodu prevádzky.

„Ohľadom štadióna máme za sebou náročnú cestu. Po tom, ako sme zistili, že do štadióna je potrebné investovať nemalé finančné prostriedky, nasledovali rokovania so SZĽH kvôli rozdeleniu si týchto potrebných investícií, čo sa odrazilo v zmluve, ktorú so zväzom máme,“dodal primátor.

- - Inzercia - -