Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Krvácanie? Je dôvod sa zamyslieť!

jún 14, 2018 - 10:39
Nedávno som si všimol, že na toaletnom papieri zostávajú stopy krvi. Samozrejme, že som sa zľakol. A potom som rozmýšľal, či to nemôže prejsť samo? Práve takto uvažuje väčšina ľudí, ktorí sa stretnú s podobným problémom. Niektorí aj napriek všetkým známym symptómom ani len netušia, že sa jedná o jedno z ochorení konečníka.

Hemoroidy v preklade z gréčtiny znamenajú krvácanie. Je to jedno z najrozšírenejších ochorení konečníka, ktoré môže postihnúť rovnako ženy, ako aj mužov. Krvácanie pri vyprázdňovaní čriev je prvým signálom toho, že treba navštíviť lekára. Ak nezačnete liečiť hemoroidy včas, ku krvácaniu sa môže pridať aj vypadávanie hemoroidálnych uzlov. Sú to dva najzávažnejšie a zjavné symptómy. V prípade odkladania liečby sa choroba bude len zhoršovať. Objaví sa stály pocit diskomfortu a prítomnosti cudzieho telesa v oblasti análneho otvoru, svrbenie a pálenie. Silné bolesti vám budú prekážať pri chôdzi, aj sedení. 

Je dôležité vedieť, že krvácanie z análneho otvoru je nielen príznakom hemoroidov, ale aj prítomnosti malígnych novotvarov v črevách. Ak máte daný symptóm, mali by ste čo najrýchlejšie prísť k lekárovi (proktológovi), aby sa stanovila presná diagnóza. 

Aj v prípade, že ste sa rozhodli liečiť sami, budete musieť navštíviť proktológa. Nehovoriac o tom, že odborníci samoliečbu vôbec neodporúčajú. Je to len stratený čas. Áno, je možné, že sa Vám podarí zbaviť sa bolestí alebo symptómov, ale bude to skôr len dočasná úľava. Pretože hemoroidy si vyžadujú radikálnu liečbu. Donedávna sa za jediný radikálny spôsob liečby hemoroidov považovala chirurgická operácia. 

DoktorPRO v Bratislave je klinika č. 1 čo sa týka bezoperačnej metódy liečby hemoroidov a trhlín konečníka. Proktológovia kliniky DoktorPRO praktizujú ambulančnú liečbu, ktorá si nevyžaduje hospitalizáciu. V závislosti od štádia ochorenia je nevyhnutných 2 až 5 návštev odborníka. Pritom sa vyhnete všetkým „radostiam“ tradičnej liečby – utrpeniu v súvislosti s nadchádzajúcou operáciou a následkom operačného zákroku. Najdôležitejšie je to, že liečba na klinike DoktorPRO  prebieha BEZ BOLESTI, a preto ju pacienti veľmi dobre znášajú. Odborníkov môžete navštíviť kedykoľvek to vyhovuje Vám bez odlúčenia sa z práce či od rodiny. 

Možno Vás bude zaujímať, aké metódy sa používajú na klinike DoktorPRO na liečbu hemoroidov. Je to ligovanie hemoroidálnych uzlov a fotokoagulácia uzla (laserová alebo infračervená). Tieto metódy sa líšia z technického hľadiska a podľa indikácií použitia, no sú rovnaké čo do mechanizmu pôsobenia na chorobu. Pôsobia na hemoroidálny uzol tým alebo iným spôsobom, preruší sa prívod krvi do uzlu, čo vedie k jeho odumretiu.

Pokiaľ Vy alebo Vaši blízki potrebujete pomoc alebo konzultáciu a možno sa už chystáte na operáciu, odporúčame Vám zavolať na kliniku DoktorPRO a na prvej návšteve u proktológa zistiť viac o metódach liečby hemoroidov a trhlín konečníka. Nielenže možno NEPOTREBUJETE OPERÁCIU, ale môžete sa zbaviť choroby len po pár sedeniach! Priority sú jasné! Buďte zdraví! 

Nestrácajte čas a sa objednajte na proktologické vyšetrenie na kliniku DoktorPRO Bratislava na čísle 0800-200-000. Ponúkame kvalitné služby a garantujeme servis, ktorý zodpovedá európskym štandardom.

- - Inzercia - -