Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nezabúdajte na starostlivosť o pery aj v lete! Vyrobte si jednoduchý balzam rýchlo a jednoducho

jún 19, 2018 - 10:44
Na perách je pokožka dvakrát tenšia ako na ostatných častiach tváre. Aj preto majú červenú farbu presvitajúcu cez jemnú vrstvu pokožky. Pôsobí na ne prostredie zvonka, vlhko, sucho a, samozrejme, slnečné žiarenie. Nenechajte vaše pery počas leta trpieť!

Zahalené do balzamu

Najlepšou ochranou je prevencia. A to pri pokožke pier platí dvojnásobne. Keď sa vám zima dostane „pod kožu“, uvidíte to najskôr na ústach. Budú reagovať zvýšenou citlivosťou, začnú byť napäté a stratia pružnosť. Balzam s prírodnými olejmi alebo bambuckým maslom môže byť prvou pomocou, preto ho noste stále v kabelke. Dokáže ochrániť pokožku, ale aj zmierniť jej poškodenie, podráždenie, nahradiť lipidovú vrstvu. Klasické balzamy na pery nájdete v guľatej dóze. Majú inú textúru ako krém, pretože obsahujú viac voskov. Ich konzistencia je pevná. Nanášajú sa bruškom ukazováka, jemným krúživým pohybom po povrchu zatvorených pier. Balzam v tube a tyčinkový balzam sa aplikuje ako rúž. Balzam používajte aj ako podklad pod mejkap. Naneste ho aspoň 30 minút pred aplikáciou rúžu. Dostatočne zvláčni pery a bude pôsobiť do hĺbky. Na trhu je dnes množstvo balzamov. Stačí si len vybrať!

Slnečné nástrahy

Aby pokožka pier neutrpela priamym slnečným žiarením, majte počas dňa balzam vždy poruke. Čím vyšší UV filter obsahuje, tým skôr pery ochráni pred starnutím, škvrnami či poškodením. Slnečné žiarenie sa odráža aj od snehu. Intenzívnejšie pôsobí vo vyšších nadmorských výškach. Aplikujte ho aj na okolie pier, aby ste spomalili vznik vrások. 

Domáca receptúra

Prírodný prípravok na zvláčnenie pier by mal obsahovať rastlinný olej (jojobový), včelí vosk, vitamín E a jemnú vôňu. Zmiešajte malé množstvá zložiek tak, aby sa spojili všetky oleje. Nakoniec pridajte pár kvapiek vanilkového alebo ružového oleja. Balzam rozdeľte do malých dóz a nechajte hodinu odležať v chladničke.  

...alebo si vyrobte si balzam s kokosovým olejom

Čo na to potrebujeme?
Včelí vosk (20 gramov)
Kokosový olej 
Nádobku na balzam

Obe ingrediencie jednoducho zmiešajte a lahôdka pre vaše pery je na svete:-)

- - Inzercia - -