Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ivo Nesrovnal: Projekt obchvatu Bratislavy nebude úspešný bez výrazného zlepšenia komunikácie

jún 26, 2018 - 17:20
Hlavné mesto si uvedomuje dôležitosť projektu obchvatu Bratislavy D4/R7 pre jej obyvateľov, zároveň požaduje, aby jeho dôsledky na dopravu a život Bratislavčanov boli čo najmenšie. Takýto obrovský projekt európskeho významu musí byť sprevádzaný aj komunikáciou európskeho rozmeru. Keďže primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal pociťoval výrazný deficit v tejto oblasti, zvolal na utorok 26. júna koordinačné stretnutie všetkých zainteresovaných strán.

Pri takto obrovskom projekte je absolútne kľúčové, aby fungovala koordinácia a hlavne komunikácia. Nielen medzi jednotlivými úradmi či firmami, ktoré stavbu realizujú, ale hlavne s občanmi a inými dotknutými subjektami. Projekt D4/R7 bude úspešný iba vtedy, keď sa nám ho podarí vysvetliť všetkým Bratislavčanom. Každý musí rozumieť tomu, čo sa bude diať. Preto som zvolal dnešné stretnutie a s jeho závermi pôjdem za ministrom dopravy,“  povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.  

 Na koordinačnom stretnutí sa zúčastnilo 25 zástupcov z radov mestských častí, župy, investorov, polície, dopravného podniku, štátnych orgánov, ministerstva dopravy a konzorcia D4/R7, ktoré stavbu realizuje. Každý mal možnosť vyjadriť svoj názor na projekt, vyjadriť sa ku komunikácii a veciam, ktoré je potrebné zlepšiť. 

 Medzi najdôležitejšie závery stretnutia patrí nutnosť vytvorenia úradu splnomocnenca, ktorý bude projekt koordinovať, vysvetľovať a bude k dispozícii na zodpovedanie všetkých otázok občanov, zástupcov samospráv, inštitúcií a ďalších subjektov. Veľmi potrebné je aj zverejnenie harmonogramu prác, zvolenie reálnych obchádzkových trás, posilnenie prímestskej, vlakovej a mestskej dopravy, ako aj vybudovanie dočasných záchytných parkovísk, prípadne ďalších opatrení.

 Primátor Bratislavy požiada o stretnutie ministra dopravy a výstavby SR Árpáda Érseka, ako gestora projektu, predloží mu závery koordinačného stretnutia a budú spoločne hľadať riešenia, ako zlepšiť komunikáciu a zmierniť dôsledky tejto stavby na život Bratislavčanov.   

 Konzorcium súkromných firiem ohlásilo na september 2018 výstavbu obchvatu D4/R7, čo je najväčší stavebný a investičný projekt v Bratislave za posledné desaťročia. Táto stavba výrazne zasiahne do dopravnej situácie v Bratislave a ovplyvní život v meste. Hrozí napríklad, že v septembri absolútne skolabuje doprava v Bratislave. Zhotoviteľ obchvatu sa totiž chystá zavrieť dva kľúčové nájazdy na Prístavný most – zjazd smerom z Petržalky na Bajkalskú a zjazd na Prístavnú ulicu.

- - Inzercia - -