Dnes je piatok, 26.apríl 2019, meniny má: Jaroslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kristína Kövešová: Dovolenku potrebujem, aby som vládala bojovať ďalej

jún 30, 2018 - 10:50
Pri pohľade na reportérku Kristínu Kövešovú sa určite väčšina z vás pýta: Kde sa v takej krehkej žene berie toľko odvahy a akčnosti? Kristína priznáva, že náročnú prácu zvláda najmä vďaka dobrým ľuďom okolo seba. S nimi rada vyrazí aj na dovolenku. A práve o tej sme sa s ňou krátko po skončení letných Bratislavských módnych dní porozprávali.

Kika, ako zvykneš tráviť leto?

Dosť ho prispôsobujem svojmu povolaniu. Tým, že pracujem ako investigatívna novinárka, nemôžem povedať všetkým tým zlodejom, pedofilom atď: „Hej, chalani! Teraz nekradnite, nezneužívajte deti, pretože Kikuš chce ísť na dovolenku.“ Akonáhle však nejakú kauzu uzavriem, potrebujem vypnúť. V podstate mi je jedno kde, no musím sa ísť vyventilovať a oddýchnuť si, aby som vládala bojovať ďalej. 

Zvykneš dovolenkovať aj sama?

A s kým by som sa rozprávala? Ja a moje druhé JA? (smiech) Dokonalý oddych si spájam s láskou, smiechom a ľuďmi, s ktorými mi je príjemne. Tým, že sa venujem profesii, akej sa venujem, prežívam veľa vypätých chvíľ i smútku. Neraz prídem domov a je mi ťažko pri srdci. Všetko to filtrujem vďaka dobrým ľuďom okolo mňa. A to jednoznačne aj na dovolenke. 

Ktorých päť vecí si nikdy nezabudneš pribaliť so sebou?

V minulosti som si nezabudla vziať kameru, mikrofón, náhradné batérie. No moji kamaráti mi povedali, že ak mienim točiť, nikam so mnou nepôjdu. Ja mám ale takú zvláštnu karmu a veľa situácií si ma nájde samo. Vedela by som ich vymenovať hneď niekoľko. Už sa ale učím viac oddychovať a okrem toho vnútorne sa upokojujem tým, že mám predsa dobrý telefón s kvalitným fotoaparátom. (smiech)

Už vieš, kde budeš tento rok dovolenkovať?

Zatiaľ netuším, asi sa s partiou rozhodneme na poslednú chvíľu. Hoci milujem Indiu, Mexiko, Nepál i Karibik - pre mňa vzdialené a z kultúrneho hľadiska mimoriadne inšpiratívne oblasti, tohtoročné leto pravdepodobne strávim v Európe. 

Takže dovolenky vopred neplánuješ ...

Veru, nie. Veď ja ani netuším, čo bude zajtra. Som vďačná za každý deň a užívam si prítomnosť. Keď sa s priateľmi rozhodneme, nasadneme do auta a vyrazíme. To načasovanie zrejme príde až s usadením sa, a teda s rodinou.

Foto: TV Markíza

- - Inzercia - -