Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vedci zisťovali, kedy je ideálny čas na sex: Táto hodina vás prekvapí!

júl 03, 2018 - 07:43
V rámci intímnych chvíľ je pochopiteľne najlepšie, ak k nim dochádza spontánne, partneri majú na sex rovnakú chuť a nemusia sa do ničoho nútiť. Podľa štúdií je ale jedna časť dňa predsa len vhodnejšia v porovnaní s ostatnými. Tipnete si, ktorá?

Pri prieskumoch sme si už zvykli na viacero viac či menej zaujímavých verdiktov. Vieme, aká sexuálna frekvencia je pre spokojnosť vo vzťahu dôležitá, dozvedáme sa, po akých ženách muži túžia, aký druh spodnej bielizne im imponuje, ale i to, kedy vo vzťahu prichádza k prvým nezhodám. Tentokrát si posvietime na výsledky prieskumov, ktoré mapovali najvhodnejší čas na milovanie. Ich záver vás zrejme prekvapí.

Nie večer, ale ráno

Experti tvrdia, že muži majú najvyššiu hladinu pohlavných hormónov v tele okolo tretej hodiny popoludní. To znamená, že z pohľadu sexu bývajú v tomto čase, obrazne povedané, najviac emocionálne pripravení. Spoločnosť Forza Supplements si posvietila na sexuálne správanie tisícky ľudí vyznávajúcich aktívny a zdravý životný štýl, aby zistila, kedy počas dňa nastáva najlepší čas na milovanie s partnerom.

Nebudeme vás ďalej napínať. Je to 7:30 ráno. Práve vtedy intímnosti kráčajú ruka v ruke s viacerými zdravotnými benefitmi. Hoci si pred odchodom do práce nájde čas na milostné hrátky iba máloktorá dvojica, výsledky prieskumu by vás mohli k zmenám ranných rituálov motivovať.

Ranný sex prináša viacero výhod

Štúdia zistila, že sexuálna túžba ľudí je po nočnom odpočinku obzvlášť silná, výdrž v danom čase najdlhšia a z toho dôvodu môže byť ranný sex efektívnejší (a príjemnejší) než povedzme tréning v posilňovni. Endorfíny uvoľnené pri sexe nám zabezpečia krajší i úspešnejší deň. A na záver jedna pikoška. Telesný pach partnera pôsobí ako silné afrodiziakum. Pokiaľ ste sa osprchovali tesne pred spaním, cez noc prúdi do miestnosti vaša vôňa a tá býva po prebudení najintenzívnejšia. To sú dôvody, ktoré neradno ignorovať, čo poviete?

Foto: shutterstock.com

- - Inzercia - -