Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Jednoduchý trik, ktorý vás zbaví stvrdnutej pokožky na nohách!

júl 11, 2018 - 12:27
Na internete možno nájsť veľa zaujímavých odporúčaní, ako sa zbaviť tzv. „hrošej päty“. Konkrétne o tomto sa ale hovorí iba málo.

Hoci je spomínaná estetická „vada“ ľahko riešiteľná, a pokiaľ sa nejedná o extrémny stav, zaobíde sa aj bez návštevy odborníka, mnoho žien na daný detail nemyslí. Výsledkom je naštrbený dojem z inak dokonale upravenej vizáže.

Pemza, prípadne strojček na odstránenie zrohovatenej pokožky, špeciálne krémy z bežných obchodov či lekární, samozlupovacie ponožky, v neposlednom rade pedikérka alebo veľmi obľúbený kúpeľ nôh v nádobe s teplou vodou s prímesou ústnej vody a citrónovej šťavy. Možností, ktoré však nie vždy predstavujú lacné riešenie, je ozaj neúrekom. Mnohí pritom netušíme, že to ide aj inak - takmer zadarmo. Stačí siahnuť po výluhu z púpavy.

Takýto je postup!

Rastlinu vložte do pohára a zalejte vodou. Výluh položte na miesto, kde prenikajú slnečné lúče. Po niekoľkých minútach preceďte a uložte do nepriesvitných nádob. Potom už len stačí zmes denne aplikovať na stvrdnuté časti pokožky v intervaloch, aké považujete za potrebné a čakať, kým koža zmäkne. Na záver použite už spomínanú pemzu. Pokožku nôh dôkladne premastite hydratačným krémom a uvidíte, aké zázraky vďaka obyčajnému púpavovému čaju dosiahnete!

- - Inzercia - -