Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Letné hity, ktoré nás dostali (časť 2)

júl 13, 2018 - 14:24
V (nostalgickej) nádielke letných hitov, ktoré sa nám nezmazateľne vryli do pamäti bez ohľadu na rok ich najväčšej popularity, pokračujeme i tento týždeň. Spomínate si ešte na nasledovné „vypalováky“?

Igor Kmeťo: Tak poď sem (2015)

Začneme slovenskou klasikou. Jedným z autorov hneď niekoľkých letných pesničiek, je nestarnúci Igor Kmeťo. Ten patrí k stáliciam našej populárnej hudby, predovšetkým štýlu funky. V skladbe Tak poď sem, spieva o láske k vysnívanej žene: “Tak poď sem, ja ťa vážne milujem, neviem žiť už bez teba, lebo ty si jediná”. K hlavným lákadlám piesne ako takej patrí nesmrteľná téma lásky, chytľavý refrén, letom nabitá atmosféra a samozrejme skvelá tanečnica Lady Mel. Tá videoklipu dodáva ten správny šmrnc.

Igor Kmeťo ft. Elpe - Tak Poď Sem (OFFICIAL CLIP)

Kaoma: Lambada (1989)

Za jednou z najúspešnejších letných piesní všetkých čias stojí francúzsko-brazilské zoskupenie Kaoma, ktorému v skladbe Lambada hlasovým prejavom výrazne pomohla brazílska vokalistka  Loalwa Braz. Lambada bola druhým singlom debutového albumu skupiny „Worldbeat“ a po celom svete zožala obrovský úspech.  Ten sa skupine, žiaľ, nepodarilo zopakovať. Avšak, na rozdiel od iných umelcov s jediným známym hitom, na Lambadu pravdepodobne nikdy nezabudneme.

Kaoma - Lambada (1989)

Bob Sinclar: Love Generation (2009)

Hudobný producent a DJ oslávil v máji 49 rokov. Francúz, vlastným menom Christophe le Friant, pôsobí na ženy ako magnet a okrem hudobného talentu má údajne i neodolateľné čaro osobnosti. Patrí nielen k najúspešnejším, ale i najsexi DJ-om sveta. Počas života spolupracoval s prestížnymi módnymi značkami a vďaka vypracovanému telu účinkoval i v mnohých reklamách. Tak či onak, nielen preto by sa mohol vo svojich videoklipoch objavovať častejšie.

Bob Sinclar - Love Generation


- - Inzercia - -