Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Anastacia otvorene o živote: Sme len ľudia a veci sa jednoducho dejú

júl 23, 2018 - 12:07
Máloktorá spevácka hviezda absolvovala toľko návratov na veľké pódiá ako práve ANASTACIA. Dvakrát porazila rakovinu prsníka, naučila sa žiť s Crohnovou chorobou tráviaceho traktu a ako silná žena sa vyrovnala aj s mastektómiou oboch prsníkov. Pár dní pred oslavou päťdesiatky vystúpi pre slovenských fanúšikov v Trnave, v rámci svojho európskeho turné Evolution.

Diva s nezameniteľným chraplákom mala spevácku kariéru zakódovanú už v génoch. Anastacia sa narodila do muzikantskej rodiny. Otec si na živobytie rodiny zarábal ako spevák v nočných kluboch, mama Diane bola zase úspešnou muzikálovou speváčkou. Jablko teda nepadlo ďaleko od stromu. Neboli to však rodičia, ktorí lipli na tom, aby z ich dievčatka bola popová diva. Kariéru sa od malinka snažila Anastacii naštartovať jej milovaná babička. Vnučku neoslovovala inak než Stage, teda „Pódium“, a známa Anastacia dokonca dodnes na túto prezývku počuje. Tú pravú kariéru jej paradoxne naštartovala malá-veľká nevinná lož, a to z prozaického dôvodu – nemohla by oficiálne súťažiť v súťaži, ktorá ju prakticky vystrelila do šoubiznisu, a tak jej tvorcovia škrtli zo života osem rokov. „Necítila som sa previnilo, v hĺbke duše nie som klamárka, naopak, myslela som si, že je to niečo, čo robí v biznise každý. No potom som mala problém spomenúť si, v ktorom roku som sa to vôbec narodila, koľko rokov má moja sestra, brat... Bolo to príliš mätúce. A keď sa blížila moja štyridsiatka, chcela som si tento vek naplno užiť. Vždy som vyzerala mladšie a bolo to hádam uveriteľné. Dnes vám neviem povedať, na aký vek sa cítim, pretože sa cítim jednoducho výborne. Som spokojná a šťastná, všetko sa snažím vnímať pozitívne a verím, že tak je to správne, hoci možno pre niekoho čudné,“ smeje sa dnes speváčka, ktorá hrdo priznáva, že v septembri oslávi päťdesiatku.

Silné bolesti a komplexy

Vráťme sa ešte na chvíľu k jej speváckym začiatkom. Spevácke súťaže, vystúpenia, väčšie či menšie šoubiznisové nádeje na čas zmarila nečakaná diagnóza – Crohnova choroba tráviaceho traktu. Chorobu predznamenávali bolesti brucha, ktoré sa však stupňovali do neznesiteľných podôb, až sa mladá Američanka nakoniec ocitla na operačnom stole, kde jej lekári závažnú infekciu tenkého čreva museli odoperovať spolu s nemalou časťou podporného brušného svalstva. Komplikácie po operácii pripútali nádejnú speváčku na čas aj na invalidný vozík, no tá to však nevzdala. Motivovaná túžbou po niekdajšej krásnej postave začala na sebe tvrdo makať, posilňovala brucho, čím sama zo seba akoby pomyselne zhadzovala komplexy zo zjazveného brucha. Podarilo sa, dodnes je Anastacia jednou z najpríťažlivejších žien šoubiznisu a jej ukážkové ploché bruško, ktoré stále veľmi rada odhaľuje, jej môžu závidieť zástupy maturantiek.

Bez pŕs a predsa sexi

Keby však v mladosti vedela, že Crohnova choroba bola len „zahrievacím kolom“, z ďalších rokov života by mala veľké obavy. V roku 2003 jej diagnostikovali rakovinu prsníka a dá sa povedať, že práve táto diagnóza ju zrazila na dno. Ožarovanie, fyzicky aj psychicky vyčerpávajúca liečba ju stáli veľa síl, napokon však vyhrala a tešila sa aj z veľkolepého návratu na pódiá. Veľké spevácke plány, úspešné projekty, vypredané turné... Všetko šlo ako po masle, ale poznáte to, človek mieni a osud? Ten mení, a poriadne!

Rakovina ohlásila po desiatich rokoch tiež svoj krutý comeback a Anastaciu opäť zmietla z pódia. Vedela, že ju čaká ešte urputnejší boj. Lekári mali obavy že tentoraz by ožarovanie nemuselo dopadnúť pre Anastaciu až tak dobre. Aj vzhľadom na komplikácie so speváčkinými tráviacimi ťažkosťami odporučili radikálnejší postup – mastektómiu a Anastacia neváhala ani chvíľu. „Hneď ako ma zoperovali, bol s rakovinou prsníka koniec a cítila som sa dobre. Cesta k úplnému zotaveniu bola dlhá a lemovaná prekážkami, rozhodne nemôžem povedať, že som sa okamžite cítila ako žena, trvalo to,“ hovorí. „Bolo náročné vrátiť sa späť telesne, nie po mentálnej stránke. Po rokoch, čo som dozrievala, som sa cítila lepšie a sexi ako žena. Pravdepodobne oveľa viac sexi, ako keď som mala dvadsať, pretože vtedy som bola zo všetkého príliš nervózna. Teraz si poviem – ale zabudni na to, a už sa o to viac nestarám. Ak je to sexi pre mňa, potom to sexi aj je,“ dodáva s úsmevom.

A ako sa jej po onkologickom ochorení zmenil pohľad na život? „Stále som sa na život pozerala rovnako, no ak by som si mala vybrať, zmenila by som jedinú vec – už by som nekládla taký dôraz na to byť neustále perfektná, dostať sa niekam, urobiť najlepšiu pieseň. Snažím sa uvedomiť si, že sme len ľudia a veci sa jednoducho dejú. Nesnažme sa do nich dávať toľko negatívnej energie, pretože to nás oberá o možnosť si to užívať,“ myslí si.

Bezdetná

Dlhoročný zápas s rakovinou, rekonvalescencie a opätovné ochorenie Anastacii definitívne vzali nádej stať sa matkou, po mastektómii svoj údel prijala a považuje to za zásadné, no správne rozhodnutie. „Toto rozhodnutie som neoľutovala, a naozaj som ich pôvodne chcela mať aj milión. Keď tak nad tým uvažujem, vlastne mi to do života akosi nezapadlo v pravý čas. Vždy, keď som si povedala, dobre, bol by vhodný čas na deti, udialo sa toho naraz príliš veľa. Som zodpovedná, vždy som si dávala pozor a nechcela som, aby moje tehotenstvo bola nehoda, takže sa to nikdy nepodarilo. Ale keď sa na seba pozriem ako na človeka, píšem piesne a cítim, že na nich mnohým ľuďom záleží a cítia sa pri nich dobre, vnímam to, akoby som pre nich bola v istom zmysle náhradná mama. Podávam im pomocnú ruku a som rada, ak slová mojich piesní pomôžu iným,“ nádeja sa. Anastaciu si už 12. augusta môžete vychutnať naživo v rámci jej Evolution tour na slovenskom koncerte v Trnave.

Pri otázke o pripravovaných koncertoch sa jej rozžiari tvár a vykríkne jediné: „Už sa neviem dočkať! Nebývam pred vlastnou šou nervózna, cítim skôr nadšenie. Stres mávam, keď mám spievať s nejakým iným umelcom a ak ide o jeho pieseň. Vtedy som nervózna. Ako keď som spievala so Simply Redom, Eltonom Johnom, Celine Dion alebo Lucianom Pavarottim,“ vymenúva.

- - Inzercia - -