Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Krásna na poslednú chvíľu? Poradíme vám, ako na to!

júl 26, 2018 - 00:45
Naháňaťe sa celé dni a nič nestíhate? Na úkor detí či čerstvej domácej večere zanedbávate v prvom rade sama seba. Ak chcete byť práve dnes večer pekná a dokonalá, vyskúšajte niekoľko trikov, kotré vás na pár hodín spoľahlivo dajú do formy.

Zúfalé bodky

Ak nie ste príliš dôsledná pri čistení pleti, nečudujte sa, že sa vám zrazu začnú na čele, brade, či na nose objavovať malé čierne bodky. Narýchlo skúste nalepovaciu pásku alebo ak ju nemáte poruke, zmiešajte trochu čierneho korenia s bielym jogurtom a naneste zmes na mastné zóny. Nechajte ich pôsobiť päť minút, pleť potom dôsledne umyte studenou vodou. Na záver si tvár pretrite sťahujúcu pleťovou vodou.

Zlozvyky ničia krásu

Všimli ste si na tvári popraskané cievky? Ak ste fajčiarka, bude to prvá príčina červených pavučiniek, ktoré špatia pleť. Fajčením sa pokožka výrazne stenšuje, rovnako ako cievky, ktoré už nie sú dostatočne zásobené kyslíkom. Pleti rovnako neprospieva alkohol, vďaka ktorému budete mať pokožku začervenanú. Farbu, ktorú ste stratili ponocovaním, cigaretami, alkoholom a neustálym stresom môžete narýchlo už iba zamaskovať mejkapom. Riešením do budúcna je zbaviť sa zlozvykov.

Zdravá farba

Ak túžite po zdravom ružovom odtieni vašej pleti, doprajte si každý deň prechádzku po čerstvom vzduchu. K sviežej farbe vám tiež dopomôžu aj okysličovacie krémy a narýchlo vás zachráni krátka no intenzívna prechádzka okolo domu s hlbokými nádychmi a výdychmi.

Tesne pred

Aby ste dosiahli maximálny efekt na poslednú chvíľu, naneste si na tvár hrubú vrstvu hydratačnej masky. Po desiatich, pätnástich minútach ju však neumývajte, ale iba to, čo nevsiaklo do pokožky, otrite suchou servítkou. Ceremóniu ukončite krémom na vypnutie a krycím mejkapom.

Prezradia vás oči

Únavu po celom dni prezradia v prvom rade vaše oči. Aby si trochu oddýchli, nakvapkajte si do nich umelé slzy a na päť minút ich zatvorte, pričom sa snažte nimi cvičiť - pozerajte sa hore, potom dolu, potom doprava a zasa doľava. Celý čas majte oči zatvorené.

Opuchnuté viečka a kruhy pod očami

Ak vás dlhšie trápia opuchnuté viečka a tmavé kruhy pod očami, mali by ste navštíviť lekára, pretože tieto signály môžu byť prejavom poruchy obličiek. Ak dobre nefungujú, v tele zostáva veľa vody, ktorá sa hromadí aj pod očami. Taktiež to môže signalizovať priveľké množstvo soli v strave. Vtedy by ste mali nasadiť diétu. Narýchlo tento defekt zamaskujte vychladnutými vreckami zeleného čaju, ktoré si priložíte aspoň na päť minút na oči.

Červené fľaky

Ak mávate na tvári červené fľaky, na poslednú chvíľu ich už môžete iba zamaskovať. Namiesto klasického mejkapu v telových odtieňoch si však zadovážte zelený krém, ktorý dokáže pekne potlačiť práve červený nádych na pleti.

Rýchle prekrvenie

Kockami ľadu si krúživými pohybmi jemne masírujte tvár, aby sa prekrvila a dostala zdravú farbu.

Čajovú lyžičku nechajte na chvíľu v chladničke. Potom si ju priložte na oči - výrazne vám ustúpi opuch viečok.

Nastrúhajte studenú uhorku, vyžmýkajte z nej šťavu a naneste ju na tvár. Je to výborný zdroj vody pre pleť, ktorá bude vyzerať pekne vypnutá.

Predkloňte sa, zhlboka sa nadýchnite a dych na sedem sekúnd zadržte. Smerom hore pomaly vydychujte - opakujte aspoň päťkrát. Výborne sa vám prekrví pokožka na tvári.

Opláchnite si tvár studenou vodou a utrite si ju do froté uteráka. Proces opakujte aspoň päťkrát.

Ak chcete byť o dve hodiny svieža a krásna po celom dni práce, k vydareným trikom patrí medová maska. Naneste si na tvár med a rýchlymi dotykmi pleť masírujte. Med sa lepí na prsty i pokožku, a tak sa prekrvuje a zároveň detoxikuje. Tromi prstami sa rýchlo prilepujte a odlepujte od pokožky, a vydržte aspoň dvadsať minút, kým nebude med tmavý.

- - Inzercia - -