Dnes je štvrtok, 19.september 2019, meniny má: Konštantín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Neveríte na lásku cez inzerát? Mali by ste

júl 30, 2018 - 23:26
"Ja tie svoje dcéry hádam ani nevydám!" Presne s touto vetou pribehla na stretnutie moja kamarátka Jana a ešte za pochodu si u čašníka objednala „frťana“. Zhodila zo seba kabát, upravila strapaté vlasy, sadla si a spustila dlhý monológ.

Dozvedela som sa, že jej staršia, 34 ročná dcéra Martina, ukončila pred pár dňami päťročný vzťah, pretože: "Mami, to ešte nie je ON". A mladšia? Tak tá pre zmenu už niekoľko rokov hrdo vyhlasuje, že si nikdy žiadneho chlapa nevezme.

Po pár drinkoch sme začali aj my melancholicky spomínať na obdobie našej mladosti, keď bolo zoznamovanie sa a randenie akési jednoduchšie. V dnešnej dobe tých príležitostí veľa nie je. Mladí sa sústredia predovšetkým na svoju kariéru, a ak už aj s niekým žijú, je to len tak nadivoko, bez papierov. Ale o tom teraz nechcem písať. Jana si zapálila cigaretu a spýtala sa ma, ako by som s odstupom času zhodnotila predošlé vzťahy. Touto otázkou ma zaskočila. Krájajúc sladký veterník, som sa zamyslela a s letargiou v hlase začala rozprávať o svojich láskach z čias puberty až po nevydarené manželstvo. Ono sa vlastne celkom podarilo. Prežili sme spolu krásnych 30 rokov a dodnes máme pekný, korektný vzťah. Iba tá láska akosi vyprchala. Nikdy nezabudnem na naše prvé rande, prvý bozk, prvý byt, dovolenku pri mori, deti, ktoré sa na neho tak podobajú ... naozaj ma k nemu viaže množstvo krásnych spomienok. Jane som rozprávala aj o tom, ako pri mne stál v ťažkých chvíľach, keď mi lekári diagnostikovali nádorové ochorenie, ako sa staral o deti, keď som sa 11 mesiacov liečila v nemocnici. Vždy bol pri mne, nech som potrebovala čokoľvek. Musím podotknúť, že Jana nie je moja kamarátka z detstva.

Spoznali sme sa na dovolenke v Taliansku a už po pár dňoch zistili, že máme toho veľa spoločného. Sú to tri roky a my sa pravidelne raz do mesiaca stretávame v našom obľúbenom podniku v centre mesta. "Kde si ho, prosím Ťa, našla?" spýtala sa Jana zasnene. "Cez inzerát", pousmiala som sa. Veľa ľudí má voči podobným formám zoznámenia predsudky, no ja mám najlepšie skúsenosti. Neraz, keď som medzi ľuďmi, počúvam z rôznych strán: "Na internet chodia len zúfalci a ešte väčší si dávajú inzerát do novín", alebo "Ak je z netu, nemôže byť normálny!"

Je to hlúposť. Poznám rôzne páry, ktoré sa spoznali týmto spôsobom a niektoré z nich aj prostredníctvom zoznamovacej kancelárie. Napriek tomu, že mám 55 rokov a som rozvedená, verím v lásku. Verím, že človek nechce byť sám, hľadá nové priateľstvá a zážitky. Teším sa  aj z Janky, ktorá má, napriek obavám zo single statusu svojich dievčat, v očiach plamienky. Je už niekoľko týždňov šťastne zaľúbená.

- - Inzercia - -