Dnes je štvrtok, 18.apríl 2019, meniny má: Valér
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh Milice: Pracujem ako spoločníčka a nevidím na tom nič zlé

august 03, 2018 - 10:58
Niektorí ľudia nemajú nič inšie na práci, než neustále hodnotiť iných. A to aj napriek tomu, že o ich osudoch nič netušia.

Volám sa Milica, pred pár dňami som oslávila rovnú tridsiatku a po rozchode s partnerom som ostala na výchovu dcérky Ivanky sama. Môj ex o nás nejaví záujem a aj ten mizivý príspevok na výživu od neho prichádza skôr sporadicky, než pravidelne. Moja dcéra nemá ešte ani dva roky, rodičia mi už nežijú a najbližších príbuzných mám sto kilometrov od svojho bydlisko. Neexistuje preto veľa možností, kam sa obrátiť s prosbou o pomoc, o šanci zamestnať sa niekde na plný úväzok nehovoriac. S tak maličkým dieťaťom a rizikom všetkých zdravotných peripetií, ktorými si bábätká prechádzajú, ide o sci-fi. To bol hlavný dôvod, prečo som sa začala venovať práci spoločníčky.

Za všetko môže náhodné stretnutie s mojou dávnou kamarátkou Martou, keď som raz s dcérkou nakupovala potraviny. Vyzerala úžasne a optimizmus z nej sálal na všetky svetové strany. Keďže toho času na rozhovor bolo pomenej, dohodli sme sa, že príde ku mne na kávu. A naozaj prišla. Rozprávali sme sa veľmi dlho, spomínali na staré časy a ona mi prezradila zopár zaujímavých, a pre mňa zásadných detailov zo svojho života. Možno tušíte, čo sa dialo potom. Marta ma prehovorila, aby som prestala prežívať a čakať na smiešnu rodičovskú dávku od štátu. Absolútne ma „namotala“ na to stať sa luxusnou spoločníčkou.

Nie je to moje vysnívané povolanie, nikdy ani nebolo. Za súčasných podmienok je ale jediné, ktoré pokryje moje životné náklady a zabezpečí mi s dcérkou aspoň ako – taký štandard. Preto by som rada upriamila pozornosť na potrebu odlišovať medzi spoločníčkami a spoločníčkami. Kým podaktoré ženy túžia zapôsobiť na okolie luxusnejším dojmom a žiť si nad pomery, iné k tomu prinútila neľahká životná situácia, rovnako ako aj mňa.

Každý si je strojcom vlastného šťastia a volí si svoju životnú cestu. Ja som si na najbližšie mesiace, možno dva roky, našla túto. Som samostatná, relatívne šťastná, nikomu nič nedĺžim, dokážem sa postarať o dcérku a necítim ekonomický tlak, ktorý svojou silou dokáže neskutočne frustrovať. Nebudem sa pred nikým ospravedlňovať, nemusím nikomu nič vysvetľovať. Iba jedno chcem zdôrazniť - nesúďte, pokiaľ o človeku nič neviete.

Milica (30)

- - Inzercia - -