Dnes je utorok, 26.máj 2020, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čičmanska vareška

august 05, 2018 - 21:40
Ani tohto roku sa súťaž vo varení gulášu „Čičmanska vareška“ nezaobišla bez tímov redaktorov a redaktoriek z nášho týždenníka Slovenka a mesačníka Slovenka zdravie rodiny. Súťažili sme s vlastnými surovinami a vlastnou - samozrejme prísne utajenou receptúrou, no spoločnou dobrou náladou, ktorú znásobovala aj prekrásna atmosféra tejto malebnej, rázovitej dedinky.

Partia nadšencov guľášu už po desiaty krát zorganizovala podujatie Čičmanská vareška, na ktorej sa zišlo 45 tímov z rôznych kútov Slovenska, aby sa spoločne zabavili a zasúťažili si vo varení guľášu. 

Hlavní organizátori: Iveta Kurtová-riaditeľka podujatia, Janka a Michal Čochnerovci, Dušan Súkeník, Světlana a Milan Rybanskí, Ľubka a Ľubko Adamičkoví, Jarko Strapko.
Porota: Rasťo Púček-predseda poroty, Viliam Hoferica,Imrich Uríča,Iveta Michalíková,Jaro Haššo.

1.miesto ČIČMANSKÍ JUNÁCI
2.miesto DUBNICKÉ ŽALUDE
3.miesto 1.ČIČMANY

A hoci sme neodišli  s víťazným vavrínom, o tom, že mal náš guláš úspech nás presvedčil kotlík, ktorý sa rýchlo vyprázdnil.  V tomto prípade skutočne platilo to staré známe, nie je dôležité zvíťaziť, ale veľmi príjemné je zúčastniť sa.

Súčsťaou našej účasti nebolo len súťaženie, ale v rámci víkendu sme odpromovali nielen naše časopisy, ale i chystaný projekt SLOVENSKÝ DEŇ KROJA, ktorý sa práve v Čičmanoch, mieste známom udržiavaním a podpore tradícii, stretol s veľkým záujmom.

O rok sa v Čičmanoch stretneme znova.

- - Inzercia - -