Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Maja Lunde: Príbeh včiel

august 13, 2018 - 10:41
Strhujúci román nórskej autorky  Príbeh včiel, ktorý sa stal najpredávanejšou knihou roka 2017 v Nemecku a celosvetovo sa z neho predalo viac ako milión výtlačkov, rozvíja osudy troch včelárov v troch časových obdobiach: v minulosti, súčasnosti a budúcnosti.

Rok 1852

William je biológ a obchodník s osivom v anglickom Maryville. Sníva o tom, že zhotoví úplne nový typ včelieho úľa, ktorý prinesie slávu a rešpekt jemu i jeho deťom.

Rok 2007

George chová včely na americkom Stredozápade v čase, keď mnohí včelári
v USA zaznamenávajú nevídaný úhyn včelstiev. Záchranu vidí v synovi Tomovi, ten má však celkom iné plány ako pokračovať v otcových šľapajach.

Rok 2098

Číňanka Tao je mladá matka, ktorá na prahu 22. Storočia ručne opeľuje ovocné stromy. Po tom, čo jej úrady odoberú synčeka Wei-Wena, vydá sa na nebezpečnú cestu do hlavného mesta, aby zistila, čo sa s jej chlapcom stalo.

Viete si predstaviť náš svet bez včiel? Ostal by na Zemi vôbec život? Práve s myšlienkou prírody bez včiel sa vo svojom prvom románe pohráva nórska autorka. Na pozadí celosvetovej ekologickej krízy spriada pútavý dej o vzťahu „svojich“ včelárov nielen ku včelám a k prírode, ale na svoje si prídu aj milovníci veľkých rodinných príbehov.

Prvých tisíc čitateľov si v knižke nájde krásny darček – záložku zo špeciálneho papiera so semenami lúčnych kvetov. Po prečítaní knižky ju možno v správnom čase zasadiť do zeme. Keď z nej vyrastú lúčne kvety, skrášlili ste svet aspoň o malý kúsok. Pre včely aj pre ľudí.
Knižku v preklade Jarmily Cihovej vydalo vydavateľstvo Slovart.

- - Inzercia - -